شنبه، ۱۵ شهریور ۹۳ - ۱۱:۵۲

مدیرکل راه آهن شمال‌شرق از آغاز اجرای عملیات بازسازی خطوط ریلی در حد فاصل ایستگاه بکران تا ایستگاه گیلان خبر داد. به گزارش…

مدیرکل راه آهن شمال‌شرق از آغاز اجرای عملیات بازسازی خطوط ریلی در حد فاصل ایستگاه بکران تا ایستگاه گیلان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه سمنان، حمید درباغ عنبران در خصوص گستردگی و مدت زمان اجرای پروژه شبه بازسازی خطوط ریلی در حد فاصل ایستگاه بکران تا ایستگاه گیلان تصریح کرد: این پروژه قرار است از ایستگاه بکران میامی تا ایستگاه زرین اجرایی شود و مدت زمان اجرای کل پروژه با توجه به قرارداد با شرکت پیمانکار 24 ماه در نظر گرفته شده است.

درباغ عنبران تصریح کرد: اعتبار پیش‌بینی شده برای این پروژه حدود 69 میلیارد ریال است که از منابع راه آهن تامین خواهد شد.

وی با اشاره به مزایای اجرای این پروژه اظهار کرد: استقرار بهتر خط با وجود تراورس و ادوات و بالاست جدید، افزایش ضریب ایمنی در سیر و حرکت قطارها، تعویض و تفکیک مصالح فرسوده خط، ارتقاء و بهبود کیفیت روسازی خطوط، افزایش پایداری و استقرار خط، افزایش سرعت قطارها و در نهایت کاهش زمان سیر قطارها در بلاک‌های بهسازی شده، از جمله مزایای این پروژه است که رضایتمندی زائران حضرت امام رضا(ع) و مسافران را به همراه خواهد داشت.

وی با بیان این‌که در حال حاضر که ایام پیک مسافری است، بیشترین تقاضای سفر با قطار را شاهد هستیم، افزود: در حال حاضر روزانه با بیش از 90 رام قطار حجم بسیار زیادی از مسافران در راه آهن شمال شرق در حال تردد هستند و کار اجرایی این پروژه بدون ایجاد خلل در تردد مسافران اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *