دوشنبه، ۳۱ شهریور ۹۳ - ۰۶:۲۴

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از آغاز برداشت نارنگی پیش رس از باغهای مرکبات استان خبر داد. به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری…

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از آغاز برداشت نارنگی پیش رس از باغهای مرکبات استان خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مازندران، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، دلاور حیدرپور اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود در سال جاری بیش از 100 هزار تن محصول در باغات، تولید و به بازار مصرف عرضه شود.

وی، وضعیت تولید نارنگی استان مازندران در سال جاری را مطلوب دانست و پیش بینی کرد در مجموع بیش از 700 هزار تن نارنگی (100 هزار تن پیش رس و 600 هزار تن نارنگی معمولی) در باغات استان تولید شود.

حیدرپور اظهار کرد: استان مازندران بیش از 5000 هکتار باغهای نارنگی دارد.

حیدرپور با اشاره به وضعیت خوب تولید پرتقال در جنوب کشور خاطرنشان کرد: هیچگونه نگرانی برای تأمین میوه شب عید وجود ندارد و میزان تولید داخل پاسخگوی نیاز کشور است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه در حال حاضر مشکل خاصی در خصوص آفت مرکبات وجود ندارد، بر جدی گرفتن موضوع تغذیه گیاهان و آبیاری باغات از سوی باغداران، تأکید و تصریح کرد: باغداران باید برای جبران صدمات وارده با مدیریت تغذیه و آبیاری مناسب این مسأله را مدیریت کنند.

وی گفت: باغداران نباید زودتر از موعد مقرر نسبت به برداشت مرکبات اقدام کنند بلکه باید این محصول از لحاظ فیزیولوژی رسیده شود و سپس برداشت گردد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *