دوشنبه، ۲۴ شهریور ۹۳ - ۰۳:۲۴

نخستین بازارچه صنایع دستی گنبدکاووس با 10 باب فروشگاه در جوار بلندترین برج آجری جهان در این شهرستان آغاز به کار کرد. به…

نخستین بازارچه صنایع دستی گنبدکاووس با 10 باب فروشگاه در جوار بلندترین برج آجری جهان در این شهرستان آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیین افتتاح این بازارچه یکشنبه شب، 23 شهریور با حضور معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس و نیز معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی گلستان برگزار شد.

در این بازارچه، صنایع دستی برخی اقوام ساکن در گنبدکاووس به ویژه قوم ترکمن در هشت رشته تخصصی سراجی سنتی (کیف و فرش چرمی)، بافت‌های داری، بافت‌های سنتی دو میل، سوزن دوزی سنتی، ملیله سازی، رفوگری و سفال برای بازدید عموم به نمایش گذاشته شده است.

در این بازارچه صنایع دستی که در طبقه فوقانی مجتمع تجاری قابوس گنبدکاووس و در جوار گنبد قابوس بلندترین برج آجری جهان راه‌اندازی شده است، 21 هنرمند در رشته‌های فوق مشغول فعالیت و ارائه خدمات هستند.

فرماندار ویژه گنبدکاووس درباره اهداف راه‌اندازی بازارچه صنایع دستی به خبرنگاران گفت: این بازارچه در راستای معرفی صنایع دستی اقوام ساکن در گنبدکاووس به گردشگران و نیز ایجاد بازار فروش دائمی برای هنرمندان فعال در این رشته‌ها، راه‌اندازی شده است.

محمد حمیدی، توجه به صنایع دستی روستایی و احیای آن، ایجاد اشتغال و کمک به رونق اقتصاد خانواده‌ها و نیز حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی را از دیگر اهداف راه‌اندازی بازارچه صنایع دستی گنبدکاووس برشمرد و افزود: راه‌اندازی این بازارچه، مصوب کارگروه اشتغال و صنایع دستی شهرستان است و در آینده‌ای نزدیک تعداد فروشگاه‌های آن به 20 باب افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *