شنبه، ۲۴ خرداد ۹۳ - ۰۷:۱۵

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با اشاره به دستاوردهای دولت یازدهم در حوزه سیاست داخلی و خارجی به‌ویژه مذاکرات هسته‌ای، گفت: مردم…

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با اشاره به دستاوردهای دولت یازدهم در حوزه سیاست داخلی و خارجی به‌ویژه مذاکرات هسته‌ای، گفت: مردم در پایان دولت دهم یک وضعیت نابسامانی را تحمل می‌کردند، اما خوشبختانه با روی کار آمدن دولت یازدهم این تلاطمات کاهش پیدا کرد و آرامش به جامعه تزریق شد.

عوض حیدرپورشهرضایی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به فرا رسیدن سالگرد آغاز به کار دولت یازدهم، گفت‌: دولت یازدهم در آغاز کار خود کشور را با بسیاری از مشکلات و نواقص به دست گرفت، اما خوشبختانه رئیس جمهور توانست اقدامات مناسبی را برای افزایش ثبات و آرامش در کشور انجام دهد.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی، در تشریح عملکرد دولت یازدهم در حوزه سیاسی داخلی، ادامه داد: دولت در این حوزه هم توانست به گونه‌ای عمل کند که آرامش ایجاد شده بعد از انتخابات 24 خرداد سال 92 را مستمر نگه دارد، اما پس از آن دل نگرانی‌هایی در حوزه فرهنگ به وجود آمد که این موضوعات به حوزه سیاسی هم کشیده شد.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم در یک سال اخیر باب تازه‌ای را در حوزه دیپلماسی منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای باز کرده است، تصریح کرد: رویکرد رئیس‌جمهور در افزایش تعاملات با کشورهای همسایه و کشورهای عربی موجب افزایش ثبات در منطقه شده است.

حیدرپور با اشاره به دستاوردهای دولت در انجام مذاکرات با کشورهای غربی و  به تبع آن کاهش تحریم‌ها علیه ملت ایران، گفت: قطعا اساس مذاکرات هسته‌ای و توافق‌نامه ژنو بر شرایط و سیاست‌های جمهوری اسلامی منطبق بود، اما متأسفانه کارشکنی کشورهای غربی برخی موانع را برای رسیدن به توافق نهایی ایجاد کرده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: مردم در پایان دولت دهم یک وضعیت نابسامانی را تحمل می‌کردند، اما خوشبختانه با روی کار آمدن دولت یازدهم این تلاطمات کاهش پیدا کرد و آرامش به جامعه تزریق شد.

وی ادامه داد: عملکرد دولت در حوزه اقتصادی با هدف کنترل تورم و گرانی تا حدودی مثبت و مطلوب بود، اما آغاز فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها به این روند ضربه زد، از این‌رو اقدامات دولت یازدهم را در حوزه اقتصادی می‌توان مناسب ارزیابی کرد.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، ادامه داد: دولت باید در شرایط کنونی اقدامات و عملکرد خود را بررسی و آسیب شناسی کند، تا بتواند با رفع نواقص عملکرد بهتری را از خود نشان دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.