شنبه، ۱۹ مهر ۹۳ - ۰۳:۰۸

پس از سال‌ها انتظار، قطار شهری شیراز با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، افتتاح شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، ظهر…

پس از سال‌ها انتظار، قطار شهری شیراز با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، ظهر شنبه 19 مهرماه، فاز یک خط اول قطارشهری شیراز، با حضور اسحاق جهانگیری و مسئولان محلی استان فارس و شهر شیراز، افتتاح شد.

در این فاز که طول آن 10.5 کیلومتر است، پنج ایستگاه پیش‌بینی شده است.

به گزارش ایسنا، شورای اسلامی شهر شیراز در آخرین جلسه خود، دوشنبه گذشته، نرخ بلیط قطار شهری شیراز را برای مسافرت یک‌سره 5 هزار و دو سره 8 هزار ریال تعیین کرد اما مدیرعامل سازمان قطار شهری شیراز اعلام کرد که برای ماه اول رایگان خواهد بود.

اسدالله حاج‌زمانی همچنین گفته بود که فعلا قطار شهری شیراز تنها سه ساعت در هر روز به شهروندان خدمات حمل و نقلی ارائه می‌دهد و این میزان تا پایان سال 12 ساعته خواهد شد.

به گزارش ایسنا و برابر اعلام مسئولان قطار شهری شیراز، فعلا از ساعت 11 صبح تا 14 بعدازظهر، مسافران را در مسیر فاز یک حدفاصل میدان احسان تا میدان نمازی، جابه‌جا خواهد کرد.

خط یک قطار شهری شیراز 24.5 کیلومتر است که اکنون فاز اول آن به طول 10.5 کیلومتر و با استفاده از سه رام قطار افتتاح شده است.

عملیات اجرایی احداث قطار شهری در شیراز از سال 12 سال قبل آغاز شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.