پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۴

واحد مرکزی خبر: علی ربیعی در گفت وگویی با بیان اینکه این بسته های حمایتی در مرحله نخست میان مددجویان کمیته امداد امام…

واحد مرکزی خبر: علی ربیعی در گفت وگویی با بیان اینکه این بسته های حمایتی در مرحله نخست میان مددجویان کمیته امداد امام خمینی ( ره ) و سازمان بهزیستی توزیع می شود هدف از اجرای این برنامه را مقابله با سوء تغذیه و فقر غذایی جامعه هدف دانست.

وی به مصوبه دولت در این خصوص اشاره کرد و گفت: بر اساس این مصوبه وظیفه شناسایی افراد و خانواده هایی که دچار سوء تغذیه هستند با وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی است.

ربیعی گفت: هم اکنون هفت میلیون و 500 هزار نفر مشمول دریافت بسته حمایت غذایی هستند.

وی اعتبار پیش بینی شده برای تهیه بسته های حمایت غذایی را 2 هزار و 400 میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه ها اعلام کرد و افزود: امسال قرار است این بسته ها حداقل چهار بار در میان افراد نیازمند توزیع شود.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با تاکید براینکه نخستین بسته حمایت غذایی طی مدت چهار ماه توزیع می شود از مشمولان دریافت این بسته ها خواست در این مدت با مراجعه به فروشگاه های زنجیره ای براساس احتیاجات خود مواد غذایی مورد نیاز را تهیه کنند.

گوشت ، تخم مرغ ، مرغ ، برنج ، روغن ، حبوبات ، ماکارونی ، رب و خرما از موادی است که در بسته حمایت غذایی وجود دارد.

ربیعی با بیان اینکه به هر خانواده دونفره کارت اعتباری قابل شارژ به میزان 60 هزار تومان تعلق می گیرد گفت: قابلیت این کارتها در این مرحله فقط خرید بسته های حمایت غذایی است .

وی افزود : بر اساس مصوبه هیأت وزیران با افزایش هر نفر 10 هزار تومان تا سقف 120 هزار تومان به خانواده های مشمول دریافت بسته حمایت غذایی پرداخت می شود.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی توزیع شیر در مدارس را یکی دیگر از برنامه های دولت در این مرحله دانست و گفت: برای این مهم 300 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.

وی نحوه اطلاع رسانی به کسانی را که مشمول دریافت بسته حمایت غذایی می شوند ارسال پیامک به تلفن همراه انان و مددکارانی که با آنان درارتباط هستند دانست و افزود : توزیع شیر و بسته حمایت غذایی چندروزیه که اغاز شده است و تا کنون 200 هزار نفر این بسته ها را دریافت کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.