پنجشنبه، ۰۸ خرداد ۹۳ - ۰۳:۱۰

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد ضرغام مدیر آموزش سازمان دارالقرآن با اشاره به برگزاری طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به داوران مسابقات…

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد ضرغام مدیر آموزش سازمان دارالقرآن با اشاره به برگزاری طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به داوران مسابقات قرآن اظهار داشت: در سال‌های گذشته دوره‌های تربیت داور قرآن به همت سازمان دارالقرآن برگزار می‌شد که امسال با توجه به اهمیت تربیت داوران قرآن طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به داوران مسابقات قرآن را نیز با هدف ارتقای سطح کیفی برنامه‌های قرآنی برگزار می‌کنیم.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام از علاقه‌مندان به شرکت در آزمون طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن از روز چهارشنبه هفتم خردادماه آغاز می‌شود و تا شنبه هفتم تیرماه ادامه دارد، افزود: مرحله نخست این آزمون‌ها به صورت کتبی و شفاهی در رشته‌های وقف و ابتداء، تجوید و حسن حفظ، 16 مردادماه برگزار خواهد شد.

ضرغام، داشتن حداقل 25 سال و همچنین مدرک دیپلم را از شرایط شرکت در آزمون طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن، عنوان کرد و گفت: نتایج مرحله نخست این آزمون‌ها هفته اول شهریورماه بر روی سایت «تلاوت» قرار می‌گیرد.

مدیر آموزش سازمان دارالقرآن با اشاره به دو مرحله‌ای بودن این آزمون‎ها، افزود: راه‌یافتگان به مرحله دوم از هفته اول شهریورماه باید برای شرکت در آزمون‌های طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن که 27 شهریورماه برگزار می‌شود، اقدام کنند.

وی درخصوص آزمون‌های مرحله نهایی خاطر نشان کرد: در مرحله نهایی افراد باید علاوه بر مطالعه آیین‌نامه و یادگیری تلاوت‌های کاربردی، فیلم‌های مربوط به دوره تخصصی داوری را که بر روی سایت تلاوت قرار می‌گیرد دیده باشند تا پس از پخش تلاوت‌ها به درستی بتوانند داوری کنند.

ضرغام با اشاره به زمان اعلام نتایج نهایی آزمون‌های طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به داوران مسابقات قرآن تصریح کرد: اواسط آبان‌ماه سال جاری نتایج نهایی این آزمون‌ها اعلام می‌شود و به افرادی که بتوانند حدنصاب نمره را در این مرحله کسب کنند مدرک تخصصی داوری مسابقات قرآن اعطا می‌شود.

وی در ادامه به برگزاری دوره تخصصی برای افرادی که در مرحله نهایی موفق به کسب حدنصاب نمره نشوند اشاره کرد و گفت: سازمان دارالقرآن به منظور تربیت داوران مسابقات قرآنی برای افرادی که به مرحله دوم طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به داوران مسابقات قرآن راه یابند اما در این مرحله موفق به کسب حدنصاب نمره نشوند، دوره‌های آموزشی داوری مسابقات قرآن برگزار خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.