دوشنبه، ۱۲ خرداد ۹۳ - ۰۱:۲۲

دادگاه رسیدگی به پرونده شهید علی خلیلی در شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران، آغاز شد. به گزارش ایرنا، جلسه رسیدگی به پرونده…

دادگاه رسیدگی به پرونده شهید علی خلیلی در شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران، آغاز شد.

به گزارش ایرنا، جلسه رسیدگی به پرونده شهید علی خلیلی، طلبه شهید نهی از منکر در شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی حسین اصغرزاده آغاز شد.

بنابراین گزارش این جلسه دادگاه به صورت علنی و با حضور متهم و خانواده طلبه ناهی از منکر درحال برگزاری است.

پیش از شهادت ناهی از منکر دادگاه ضارب 17 اسفند سال 90 در شعبه 1033 مجتمع قضایی شهید قدوسی برگزار شده بود و قاضی دادگاه متهم ردیف اول پرونده را به سه سال حبس و پرداخت 35 میلیون تومان دیه محکوم کرد که این حکم مورد اعتراض طلبه ناهی از منکر و خانواده اش قرار گرفت.

اما شهید خلیلی و پدر وی پس از صدور حکم برای متهم ردیف اول این پرونده و سایر متهمان، هشتم خرداد سال 91 رضایت قطعی و بدون قید و شرط خود را از ضارب اعلام کردند.

حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای دادستان کل کشور ششم فروردین ماه در حاشیه جلسه مسوولان عالی قضایی درباره پرونده ضارب شهید خلیلی گفت: پس از شهادت خلیلی، پرونده مجدد به جریان افتاد و نظر پزشکی قانونی خواسته شد که آیا این فوت از ناحیه آن جرح و صدمه وارده بوده یا علت دیگری داشته است.

محسنی اژه ای گفت: چنانچه این فوت بر اثر آن جنایت و جراحت بوده و سرایت آن منجر به فوت شده باشد، مجددا پرونده مراحل قانونی خود را طی خواهد کرد.

پس از شهادت علی خلیلی، ضارب وی متواری و پنهان و 17 فروردین ماه توسط پلیس تهران در مخفیگاهش در شرق تهران بازداشت شد.

19 فروردین ماه نیز در شعبه دهم بازپرسی دادسرای جنایی تهران توسط بازپرس پرونده از متهم تحقیقات لازم به عمل آمد و بازپرس با صدور قرار قانونی وی را روانه زندان کرد.

متهم در جلسه بازپرسی اعلام کرده که قصد فرار از کشور را نداشته و پس از شنیدن خبر شهادت علی خلیلی از ترس پنهان شده است.

در نهایت رییس سازمان پزشکی قانونی یکم اردیبهشت ماه از اعلام نظر این سازمان در پرونده ضارب شهید خلیلی خبر داد و گفت: فوت شهید خلیلی بی ارتباط با جراحات وارده در دو سال قبل نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.