پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۳:۱۷

به گزارش خبرنگار مهر، دهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت از دقایقی پیش با حضور آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه، آیت الله…

به گزارش خبرنگار مهر، دهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت از دقایقی پیش با حضور آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه، آیت الله ری شهری تولیت آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و جمعی از مسئولان و اندیشمندان داخلی و خارجی در مرکز همایش های صداوسیما به مدت دو روز آغاز شد،

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام و المسلمین مسعود پورسید آقایی دبیر این همایش موضوع اصلی این همایش را «اخلاق و سبک زندگی زمینه‌ساز، راهبردها و راهکارها» عنوان کرد و گفت: آموزه های مهدوی و انتظار به نظر ما مدیریت آینده جهان و انسان است که خاستگاه آن حوزه های علمیه است.

وی افزود: امسال نگاه راهبردی به آموزه مهدوی داریم که قبل از آن نگاه اعتقادی و تاریخی داشتیم و کمتر با این زاویه نگاه شده بود. لذا نگاه اخلاقی و تمدنی و راهبردی به این آموزه به برکت انقلاب اسلامی شکل گرفته است.

رئیس پژوهشکده مهدویت به مهمترین دستاوردها و نتایج برگزاری 9 دوره همایش دکترین مهدویت اشاره کرد و گفت: سطح مقالاتی که به همایش رسیده و به‌صورت مجموعه مقالات چاپ شده است نشان می‌دهد که پژوهش‌های عمیق و فاخر مهدوی صورت گرفته است.

پورسید آقایی اعلام کرد: 32 اندیشمند از 15 کشور همچون تونس، پاکستان، عراق، اندونزی، اردن، لبنان، انگلیس، اسپانیا، مصر، الجزایر، آمریکا، آلمان، عربستان، فرانسه و یمن میهمان این همایش هستند و ملاک برای دعوت از آنها ارائه مقالات علمی بوده است. همچنین بیش از 120 عنوان مقاله از استان‌های مختلف کشور به دبیرخانه این همایش ارسال شده که در کمیسیون‌های پنج‌گانه مقالات داخلی و خارجی توسط صاحب‌نظران و اندیشمندان ارائه خواهد شد. حدود 90 مقاله از اندیشمندان خارجی به دبیرخانه رسید که 45 مقاله مورد پذیرش قرار گرفت و حدود 150 مقاله فارسی در یافت شد که تعداد 25 مقاله در دو کمیسیون و 18مقاله نیز در دو کمیسیون دیگر ارائه می شود.

در ادامه این مراسم از 8 عنوان کتاب در حوزه مهدویت و سبک زندگی اسلامی و از 30 چهره و شخصیت «مهدی یاور» تجلیل می شود.

بر اساس این گزارش، از شخصیتهایی همچون آیت‌الله ری‌شهری، آیت‌الله قرهی، مرضیه دباغ، حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد، دکتر عصار، سردار رادان، دکتر علی‌آبادی، حجت‌الاسلام سیدعباس لاجوردی، نرگس آبیار و سیدمهدی میرداماد به‌ عنوان «مهدی‌یاوران» تجلیل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.