جمعه، ۲۳ خرداد ۹۳ - ۰۵:۴۰

پر افتخارترین تیم تاریخ جام‌جهانی پس از ۶۴ سال بار دیگر میزبانی‌ جام‌جهانی را بر عهده گرفته تا بتواند ششمین جام قهرمانی را…

پر افتخارترین تیم تاریخ جام‌جهانی پس از ۶۴ سال بار دیگر میزبانی‌ جام‌جهانی را بر عهده گرفته تا بتواند ششمین جام قهرمانی را د خانه نگهدارد. آخرین میزبانی آن‌ها در جام‌جهانی با خاطره‌ای تلخ همراه بود و آن‌ها در مارکانای بزرگ در جمع هواداران پرشورشان جام را تقدیم ارگوئه کردند تا این بزرگترین حسرت تاریخ فوتبالی‌شان باشد. برای همین هم پله امیدوار است که امسال اروگوئه و برزیل به فینال برسند تا انتقام فینال ۶۴ سال پیش را بگیرند.

به گزارش تابناک، برزیل جام بیستم را به عنوان میزبان در دیدار با کرواسی آغاز می‌کند و امیدوار است به مدد تماشاگران پرشور‌اش نخستین گام را در این جام با اقتدار بردارد. آن‌ها همین‌طور که در شعارشان اعلام کرده‌اند به دنبال کسب ششمین ستاره قهرمانی در جام‌جهانی هستند. «خودت را نشان بده! ستاره ششم در راه است»

آن‌ها اما در مقابل خود یک تیم جوان و جسور را می بینند که نیکو کواچ محبوب و پرشور آن را هدایت می‌کند. تیمی که اگرچه از بازی‌های پلی‌آف پا به رقابت‌های جام‌جهانی گذاشت اما با نگاهی به ستاره‌هایی چون لوکا مودریچ و مانژوکیچ می‌فهمیم که برزیل در نخستین دیدار کار سختی در پیش داردو خصوصا اینکه بازی‌های افتتاحیه جام‌جهانی غالبا محل وقوع شگفتی بودند و کرواسی هم یکی از تیم‌های شگفتی‌ساز چند دوره اخیر جام‌جهانی بوده است.

هرچقدر نیکو کواچ جوان و پرشور است، در آن‌سوی میدان «فیل بزرگ» به اندازه کافی پخته و باتجربه است. اگرچه حرکات پرانرژی‌اش در کنار زمین کم از یک جوان خیره‌سر پر هیاهو ندارد. برزیل اما چندسالی است که با ژوگوبونیتو خداحافظی کرده و حالا هم تنها فانتزی باز ترکیب تیم‌اش، ستاره شماره ۱۰ آن‌ها نیمار است. به جز نیمار ترکیب برزیل دیگر نشانی از آن تیم جادویی و دوست‌داشتنی ندارد. اسکولاری و کواچ هر دو امروز در  آرنا کورينتيانس سائوپائولو کار سختی پیش‌رو دارند.
قضاوت این بازی برعهده نیشیمورای ژاپنی است که علیرضا فغانی به عنوان داور چهارم این دیدار وی را همراهی خواهد کرد.


برای تماشای پخش مستقیم بازی روی تصویر زیر کلیک کنید.

آغاز رقابت‌های جام‌جهانی با دیدار برزیل و کرواسی

گزارش بازی:

  • پیش از آغاز بازی پروتکلی بر علیه نژادپرستی قرائت شد و چند کبوتر به صورت نمادین به پرواز درآمد.

۰۰:۰۰  با سوت نیشمورای ژاپنی و با ضربه بازیکنان کرواسی نخستین بازی جام‌جهانی آغاز شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.