چهارشنبه، ۰۵ شهریور ۹۳ - ۱۱:۰۸

عملیات اجرایی احداث نخستین پایانه‌ی تخصصی صادرات محصولات کشاورزی و شیلاتی استان هرمزگان هم‌زمان با هفته‌ی دولت و با حضور استاندار هرمزگان آغاز…

عملیات اجرایی احداث نخستین پایانه‌ی تخصصی صادرات محصولات کشاورزی و شیلاتی استان هرمزگان هم‌زمان با هفته‌ی دولت و با حضور استاندار هرمزگان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خلیج‌فارس، این پایانه‌ی صادراتی که شامل سردخانه 25 هزارتنی محصولات کشاورزی و شیلاتی هم‌چنین صادرات هوایی این محصولات است با سرمایه‌گذاری 50 میلیارد تومانی بخش خصوصی احداث می‌شود.

فاز نخست این پروژه با ظرفیت 5000 تن تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد و دیگر فازهای آن تا سال 94 تکمیل می‌شود.

این پایانه برای 285 نفر اشتغالزایی مستقیم دارد.

«ناصر حیدری‌پوری» رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان در این مراسم با اشاره به ضرورت احداث این پایانه صادراتی، گفت: با وجود زمینه‌های بسیار مطلوب در تولید محصولات کشاورزی هم‌چنین صیادی و شیلاتی، ارزش افزوده این محصولات در استان پایین بود که احداث این پایانه در افزایش ارزش افزوده بسیار تأثیرگذارست.

وی ادامه داد: در زمینه‌ی صنایع بسته‌بندی نیز باید توجه بیشتری به استان هرمزگان انجام شود که در صادرات محصولات موثر است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان افزود: 86 درصد صادرات محصولات شیلاتی و 92 واردات این محصولات از طریق استان هرمزگان انجام می‌شود اما از مجموع 182 هزار تن محصولات شیلاتی استان تنها 15 هزار تن به ارزش افزوده می‌رسد.

حیدری‌پوری خاطرنشان کرد: احداث این پایانه صادرات زمینه مناسب صادرات و افزایش ارزش افزوده را فراهم می‌کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *