شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۰۳:۰۰

مدیر جهاد کشاورزی خلیل‌آباد از آغاز صادرات پسته شهرستان به کشورهای اروپایی و آسیایی خبر داد. منوچهر احمدزاده در گفت‌وگو خبرنگار با خبرگزاری…

مدیر جهاد کشاورزی خلیل‌آباد از آغاز صادرات پسته شهرستان به کشورهای اروپایی و آسیایی خبر داد.

منوچهر احمدزاده در گفت‌وگو خبرنگار با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، با بیان اینکه برداشت پسته از سطح 3200 هکتار باغات پسته خلیل‌آباد انجام شده است، افزود: در این شهرستان سالیانه بیش از 3700 تن پسته خشک تولید می‌شود که نزدیک به 40 میلیون دلار برای کشور ارزآوری دارد.

وی با اشاره به اینکه بیشترین ارقام پسته در شهرستان خلیل‌آباد به ترتیب شامل انواع پسته فندقی، کله قوچی و بادامی است، بیان کرد: پسته از جمله محصولات صادراتی خلیل‌آباد است که به کشورهای امارات، چین، کره جنوبی، قزاقستان، ترکیه، عراق، هند و آلمان صادر می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی خلیل‌آباد بیان کرد: 14 واحد ترمینال ضبط پسته در شهرستان فعالند و 50 دستگاه پوست‌کن خانگی از ادوات این محصول استراتژیک در شهرستان است. عملیات فرآوری پسته‌های جمع‌آوری شده در 14 ترمینال ضبط پسته در سطح منطقه انجام می‌شود.

احمدزاده بیان کرد: پسته منطقه خلیل آباد دارای مرغوبیت خاصی است و پسته‌های تولیدی کشور، نازکی پوست و مرغوبیت پسته خلیل‌آباد را ندارند. عمده باغات پسته شهرستان در دهستان کویر بخش شش‌طراز قرار دارند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *