جمعه، ۲۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۹

ˈمصطفی شاه حسینیˈ روز پنجشنبه گفت: صدور دفترچه های زنبورداری برای زنبور داران در حکم پروانه زنبورداری و مجوز کسب و کار است…

ˈمصطفی شاه حسینیˈ روز پنجشنبه گفت: صدور دفترچه های زنبورداری برای زنبور داران در حکم پروانه زنبورداری و مجوز کسب و کار است و هرگونه خدمات، تسهیلات، جابجایی و کوچ منوط به داشتن این پروانه است.

وی گفت: آمارگیری سالیانه در مهر هرسال به صورت همزمان با کشور در استان سمنان نیز انجام و آمار مربوطه در دفترچه زنبور داری ذکر می شود.

وی افزود: ارائه هرگونه خدمات از جمله شکر، دارو و … در صورت تامین اعتبار منوط به داشتن این دفترچه بوده و در برگه مربوطه درج می شود و داشتن این دفترچه برای زنبورداران با کسب مجوز از جهاد کشاورزی شهرستان های مربوطه حق چرای مراتع و جنگل های کشور را برای آنها ایجاد می کند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از برگزاری سه دوره آموزشی زنبورداری نیز در سال جاری خبر داد.

شاه حسینی گفت: این دوره ها در سه شهرستان شاهرود، گرمسار و مهدیشهر برای 139 زنبوردار با هدف افزایش آگاهی آنها در خصوص آشنایی زنبورداران با زمستان گذرانی، آفات و بیماری های زنبور عسل و همچنین روشهای پرورش و نگهداری آن انجام شد.

وی افزود: ضرورت برگزاری این دوره های آموزشی علاوه بر آموزش و افزایش آگاهی به دلیل نیاز زنبور داران به گواهی آموزشی با هدف اخذ پروانه زنبورداری بوده است.

در استان سمنان بیش از 760 زنبوردار با 42 هزار کندوی مدرن به زنبورداری اشتغال دارند.ک/3

599

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.