چهارشنبه، ۰۲ مهر ۹۳ - ۰۲:۱۶

رئیس اداره شیلات بندر آستارا از آغاز فصل صید ماهیان استخوانی در دو شهر غربی استان گیلان خبر داد. صادق خاصی پور در…

رئیس اداره شیلات بندر آستارا از آغاز فصل صید ماهیان استخوانی در دو شهر غربی استان گیلان خبر داد.

صادق خاصی پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، خاطرنشان کرد: 249 صیاد عضو 5 شرکت تعاونی پره دو شهر آستارا و تالش، فعالیت صید و صیادی خود را از یکم مهر آغاز کردند.

وی در خصوص دلایل آغاز زودهنگام صید و صیادی در غرب گیلان توضیح داد: با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی، همه ساله فصل صید در دو شهر آستارا و تالش 10 تا 20 روز زودتر نسبت به سایر شهرهای شمالی آغاز می‌شود و تا نیمه فروردین ادامه می‌یابد.

وی اضافه کرد: سرمای زودرس در مناطق غربی استان گیلان سبب شده است تا جهت استفاده بهینه صیادان از زمان، یک فرجه برای صیادی آنها در نظر گرفته شود.

رئیس اداره شیلات آستارا، ماهی کفال و سفید را به عنوان عمده محصول صید شده به روش پره برشمرد و تصریح کرد: ماهیانی همچون کپور، اردک ماهی، کولمه، انواع کولی، آزاد ماهی و خاویار در این روش شامل صید ضمنی می‌شوند.

به گزارش ایسنا، شهرستان مرزی بندر آستارا با بیش از 86 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان، 189 کیلومتری رشت و همجواری استان اردبیل و کشور جمهوری آذربایجان واقع شده است. بازرگانی، کشاورزی، صیادی و دامپروری مهمترین روش کسب و کار و امرار معاش مردم منطقه را تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *