سه شنبه، ۱۴ مرداد ۹۳ - ۱۱:۲۶

مدیر امور منابع آب گنبدکاووس‌، مینودشت و گالیکش از آغاز عملیات لایروبی رودخانه‌های “بایرام شالی و آلماکولی” در حوزه شهرستان گنبدکاووس خبر داد….

مدیر امور منابع آب گنبدکاووس‌، مینودشت و گالیکش از آغاز عملیات لایروبی رودخانه‌های “بایرام شالی و آلماکولی” در حوزه شهرستان گنبدکاووس خبر داد.

جواد تیموری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهارکرد: برای اجرای عملیات لایروبی این رودخانه ها 530 میلیون ریال پیش بینی شده است.

وی افزود: این عملیات با هدف ساماندهی و افزایش ظرفیت عبور آب رودخانه‌های مذکور و به منظور پیشگیری از خسارت‌های ناشی از سیل‌های احتمالی در محدوده دهستان باغلی مرامه گنبدکاووس اجرا می‌شود.

مدیر امور آب گنبدکاووس با بیان اینکه تنها لایروبی رودخانه‌ها برای پیشگیری از خسارت سیل کافی نیست، اضافه کرد: بازگشایی و پاکسازی دهانه پل‌ها و اصلاح هندسی آنها توسط متولیان ذیربط و توجه به بستر و حریم رودخانه‌ها، عدم تخلیه خاک، نخاله و زباله و خودداری از ایجاد موانع در مسیر جریان آب نیز در کاهش خطرات ناشی از سیل موثراست.

در سال گذشته، علاوه بر اجرای 13 پروژه مهندسی رودخانه با اعتباری قریب به 10 میلیارد ریال، حدود 70 کیلومتر از رودخانه‌های شهرستان گنبدکاووس نیز ساماندهی شد.

انتهای پیام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *