دوشنبه، ۱۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۵۳

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد پرورش گفت: در روزهای اخیر با توجه به گرم‌ شدن هوا 220 هزار مترمکعب به مصرف آب در…

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد پرورش گفت: در روزهای اخیر با توجه به گرم‌ شدن هوا 220 هزار مترمکعب به مصرف آب در تهران افزوده شده و در روزهای گذشته مصرف آب از مرز دو میلیون و 800 هزار مترمکعب گذشته است.

مدیرعامل آبفای استان تهران اظهارداشت: در روزهای آینده که کولرهای آبی به کار می‌افتند و با افزایش مصرفی معادل 400 هزار مترمکعب روبرو خواهیم شد که به همین علت در برخی مناطق اگر صرفه‌جویی نشود مجبور هستیم فشار آب را مدیریت کنیم.

پرورش افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال در شهر تهران یک میلیارد و 35 میلیون مترمکعب و در استان تهران یک میلیارد و 350 میلیون مترمکعب آب تولید می‌شود، در حالی که مصرف آب تهران در روزهای گذشته به دو میلیون و 800 هزار متر مکعب رسیده و برای عبور موفق از تابستان و حتی زمستان امسال نیاز به مشارکت مردم داریم.

وی با بیان اینکه نیاز به صرفه‌ جویی 10 تا 15 درصدی در شهر تهران و 20 درصدی در استان تهران داریم بیان داشت: در روزهای آینده که کولرهای آبی به کار می‌افتند، با افزایش مصرفی معادل 400 هزار مترمکعب روبرو خواهیم شد که به همین علت در برخی مناطق اگر صرفه‌جویی نشود، مجبور هستیم فشار آب را مدیریت کنیم.

این مقام مسئول در وزارت نیرو با بیان اینکه 91 درصد مشترکان شهر تهران مشترکان مسکونی هستند ادامه داد: خواهش ما این است که مردم صرفه‌جویی را جدی بگیرند.

پرورش درباره سناریوهای مختلف مدیریت فشار گفت: با توجه به اینکه هوا رو به گرم‌شدن است، نخستین کار ما مدیریت مصرف و اطلاع‌ رسانی و فرهنگ‌ سازی است تا بتوانیم مشارکت مردم را بیش از پیش افزایش دهیم.

مدیرعامل آبفای استان تهران در پایان از پیگیری دریافت مجوز برای برخورد قانونی با مشترکان پُرمصرف و قطع انشعاب آنان خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.