یکشنبه، ۲۹ تیر ۹۳ - ۰۸:۵۴

سلامت نیوز: دادستان عمومي و انقلاب اردبيل از آغاز محاكمه مسببان و مقصران اصلي حادثه مهد كودك ستايش اردبيل در هفته جاري خبر…

سلامت نیوز: دادستان عمومي و انقلاب اردبيل از آغاز محاكمه مسببان و مقصران اصلي حادثه مهد كودك ستايش اردبيل در هفته جاري خبر داد.

ماجرا از زماني شروع شد كه هفته گذشته فيلمي كوتاه اما تكان دهنده و بسيار دلخراش در فضاي مجازي انتشار داده شد. فيلمي كه نشان مي داد زني درحال غذا دادن به كودكي است، محلي كه فيلم در آن گرفته شده بود به نظر مهد كودك بود چرا كه چند كودك درحال بازي در كنار زن ناشناس بودند. اما مساله تكان دهنده اين بود كه بيشتر از آنكه اين زن كه بعدها مشخص شد يكي از پرسنل مهد كودك ستايش 2 در اردبيل است، به كودك غذا دهد او را شكنجه مي داد.

با انتشار اين فيلم و شكايت خانواده كودك، تحقيقات پليس آغاز شد. تحقيقات نشان مي داد كه اين تصاوير توسط مربي مهد كه 4 ماه در اين مهد مشغول به كار بود گرفته شده است.

ناصر عتباتي، دادستان عمومي و انقلاب اردبيل درباره اين پرونده گفت: «به دنبال اطلاع دادستاني از كودك آزاري در مهدكودك ستايش 2 متهم پرونده شامل مربي و مدير مهد با شكايت والدين 10نفر از كودكان بازداشت شدند.

نتيجه گزارش پزشكي قانوني نشان مي دهد كه كودكان در اين مهد مورد ضرب و شتم شديد و صدمات جدي قرار گرفته اند كه در چند مورد برخي كودكان به دليل نوع غذا دادن مربي خطاكار در معرض خفگي قرار داشتند كه هر چند از اين ماجرا جان سالم به در برده اند اما متاسفانه به 3 نفر از كودكان آسيب هاي جدي وارد شده است. به همين دليل پرونده با جديت تمام رسيدگي شد و با تكميل تحقيقات، خيلي سريع كيفرخواست پرونده صادر شد

. براساس كيفرخواست اتهام مربي مهد، كودك آزاري، ضرب و شتم و بدرفتاري با كودكان است و مدير مهد هم به اتهام عدم اعلام كودك آزاري بازداشت شده است چرا كه او از رفتار مربي مهد با كودكان اطلاع داشته اما اين موضوع را به بهزيستي يا دستگاه قضايي خبر نداده بود.

وي افزود: با پايان تحقيقات و بررسي هاي انجام شده و صدور كيفر خواست محاكمه عاملان اين حادثه هولناك هفته جاري در اردبيل انجام مي شود تا مقصران حادثه به سزاي عمل خود برسند. دادستان عمومي و انقلاب اردبيل، اذعان كرد: با توجه به اينكه اين حادثه جو ناامني رواني را در جامعه دامن زده بود و برخي رسانه هاي معاند نظام نيز قصد سوءاستفاده از اين جريان را داشتند دادگستري استان اردبيل با سرعت تحقيقات و بررسي هاي خود را انجام داده و در هفته جاري نيز با انجام محاكمه، مجرمان به سزاي اعمال شان مي رسند.

اين مسوول در مورد دستگيري عامل فيلمبردار اين صحنه نيز افزود: هنوز فرد مورد نظر بازداشت نشده اما تحقيقات در اين زمينه ادامه دارد تا علت پخش شدن فيلم را از طريق شبكه هاي مجازي بفهميم و دليل آن را براي مردم بازگو كنيم.

منبع:روزنامه اعتماد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.