چهارشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۱۰

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان طی نشست مشترک با هیئت تخصصی گردشگری آستراخان بر لزوم همکاری‌های دو جانبه تاکید…

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان طی نشست مشترک با هیئت تخصصی گردشگری آستراخان بر لزوم همکاری‌های دو جانبه تاکید کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه گیلان، رضا علیزاده در خصوص ظرفیت‌های استان گیلان گفت: جاذبه‌های گردشگری و تاسیسات گردشگری موجود در استان گیلان این امکان را فراهم می‌آورد، زمینه حضور گردشگران فراهم شود.

وی گفت: قرابت‌های فرهنگی بسیار خوبی بین آستراخان روسیه و گیلان وجود دارد که به واسطه آن با برگزاری هفته‌های فرهنگی در دو منطقه توانمندی‌های بخش‌های مختلف اعم از گردشگری و صنایع دستی عرضه شود.

علیزاده گفت: صنایع دستی استان گیلان بسیار فاخر و دربرگیرنده است و این موضوع می‌تواند در مبادلات تجاری، بازرگانی در منطقه آستراخان موقعیت اقتصادی مناسبی را فراهم کند.

این مقام مسئول در میراث فرهنگی گیلان در زمینه برگزاری تورهای گردشگری گفت: با توجه به بسترهای زیرساختی استان گیلان و گروه‌های فعال تورگردانی و ویژگی‌هایی که از استان گیلان می‌توان سراغ گرفت، برگزاری تورهای گردشگری با موضوع سلامت و درمان، ورزشی، تاریخی و فرهنگی، اکوتوریسم، روستایی و… می‌تواند بهترین فرصت برای حضور گردشگران خارجی در این استان باشد.

وی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان گیلان را مهیا دانست و گفت: با تسهیل شرایط و حاکم کردن فضای حقوقی سرمایه‌گذاری خارجی گیلان آمادگی دارد در بخش گردشگری سرمایه‌گذاری خوبی را به انجام برساند که بهترین موضوع بی‌تردید گردشگری دریایی است که استان آستراخان روسیه از تجربیات خوبی در این خصوص برخوردار است.

در ادامه این جلسه خانم تایتانا پور ویلوا معاون گردشگری و ورزشی آستراخان روسیه بازدید از استان گیلان را بسیار مفید و موثر دانست و گفت: اگرچه زمان برای دیدن همه جاذبه‌های گردشگری بسیار محدود بوده است اما می‌توان گفت این استان از ظرفیت‌های بسیار خوبی برخوردار است.

تایتانا گفت: این مناسبات فرهنگی و اقتصادی می‌تواند به توانمندسازی اقتصادی و فرهنگی دو منطقه کمک شایان توجهی کند.

وی در پایان گفت: آستراخان روسیه آمادگی میزبانی مقامات استان گیلان در آستراخان را داشته تا از نزدیک ضمن بازدید از فرصت‌های موجود در آستراخان روسیه تفاهمنامه‌های همکاری نیز مبادله شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *