دوشنبه، ۰۸ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۴۳

مینا صدیق نوحی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه این شرکت ها علاقه مندی خود را برای حضور…

مینا صدیق نوحی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه این شرکت ها علاقه مندی خود را برای حضور در بازارهای ایران اعلام کرده اند، افزود: برهمین اساس قدم های اولیه برای آغاز دوباره همکاری ها با شرکت های خارجی برداشته شده است.

وی ادامه داد: قرار است این شرکت ها با شرکت های بیمه ایرانی در حوزه اتکایی همکاری هایی داشته باشند.

معاون بیمه های اتکایی و بین الملل بیمه مرکزی تصریح کرد: البته برخی از شرکت هایی خارجی نیز در ایران دفاتر ارتباطی تاسیس کرده اند.

صدیق نوحی گفت: شرکت های بیمه اتکایی برای همکاری نیازی به تاسیس شرکت در ایران ندارند و می توانند در قالب قرارداد همکاری های خود را آغاز کنند.

وی اظهار داشت: البته پس از توافق ژنو از نظر قراردادهای اتکایی اتفاق خاصی هنوز در صنعت بیمه رخ نداده است و کماکان از این نظر قراردادهای اتکایی بیشتر به بازار داخلی اتکا داریم.

معاون بیمه مرکزی در پایان تصریح کرد: با این وجود پس از توافق ژنو شرکت های خارجی علاقه مندی بیشتری برای حضور در بازار های ایران نشان می دهند.

گفتنی است، توافق هسته ای ژنو که اجرای آن در ۳۰ دی ماه سال ۹۲ میان ایران و کشورهای گروه ۱+۵ آغاز شد در بردارنده موضوعات گوناگونی است. در توافق مزبور ایران پذیرفته که اقدامات مهمی را در راستای اعتماد سازی و کاهش درصد غنی سازی در خصوص برنامه هسته ای خود انجام دهد و کشورهای گروه ۱+۵ نیز در مقابل تعهدات گوناگونی را در خصوص عدم وضع تحریم های جدید و لغو بخشی از تحریم ها و اقدامات محدود کننده موجود بر عهده گرفته اند.

به دنبال خبر لغو تحریم های بیمه ای، شرکت های بیمه ای در جهان که عمدتا از اعضای بزرگ ترین بیمه گر نفتکش های جهان، گروه حمایت و جبران خسارت پی.اند.آی هستند تلاش کردند تا از طریق وزارت خزانه داری آمریکا و اتحادیه اروپا شفاف سازی لازم را در این مورد انجام دهند.

اقتصام(4)9141**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.