سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۱۱:۴۵

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران شیراز؛ گرده افشانی یا در اصطلاح محلی بَر دادن انجیر در استهبان از خرداد آغاز و در تیرماه…

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران شیراز؛ گرده افشانی یا در اصطلاح محلی بَر دادن انجیر در استهبان از خرداد آغاز و در تیرماه به پایان می رسد.

مدیر سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: شهرستان استهبان با 22 هزار هکتار باغ انجیر ، بزرگترین انجیرستان دیم جهان را دارد که 98 درصد آن رقم سبز و 2 درصد هم ارقام متی (matti) ، سیاه ، شاه انجیر و رونو (rono) است.

قاسمی افزود: از لحاظ فنی ، زمانی که قطر میوه انجیرخوراکی به 9 تا 13 میلی متر برسد بهترین زمان گرده افشانی است.

باروری انجیر خوراکی با گرده‌افشانی و انتقال گرده از پرچم میوه‌های درخت انجیر بر با زنبور گرده‌افشان بلاستوفاگا(belastofaga) به سطح کلاله گل های خامه ‌بلند در میوه خوراکی انجام می شود.

وی ادامه داد: گرده‌افشانی سه نوبت و هر 6 روز یک بار صورت می گیرد که برای هر درخت به طور متوسط بین 30 تا 60 عدد میوه بر استفاده می شود.

مدیر سازمان جهاد کشاورزی فارس بیان کرد: از ارقام مختلف انجیر بر می توان به دانه سفید ، پوزدنبالی ، کوهکی ، تومسجدی ، ویل وحشی ، خرمایی و شاه انجیری اشاره کرد.

پیشینه بر دادن در شهرستان استهبان به 250 سال قبل برمی گردد.

با این روش گرده افشانی هر درخت انجیر بین 10 تا 50 کیلوگرم انجیر خشک تولید می‌کند.

قاسمی افزود:پیش بینی می شود امسال 10 هزار تن انجیر خشک برداشت شود.

در استان فارس 2 هزار و 100 هکتار درخت انجیر بَر وجود دارد که 500 هکتار آن در استهبان است و از آن ها سالانه هزار تن محصول بر تولید می شود.

انتهای پیام/س

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.