دوشنبه، ۰۳ شهریور ۹۳ - ۱۱:۰۷

سلامت نیوز: محققان عربستاني، راهکار موثري براي درمان آفت ارائه داده اند. به گزارش روزنامه خراسان به نقل از سايت «MSN»، محققان وضعيت…

سلامت نیوز: محققان عربستاني، راهکار موثري براي درمان آفت ارائه داده اند.

به گزارش روزنامه خراسان به نقل از سايت «MSN»، محققان وضعيت جسمي ۹۴ داوطلب مبتلا به آفت دهاني را بررسي و به ۳ گروه تقسيم بندي کردند.

گروه اول را با عسل معمولي، گروه دوم را با پماد موضعي کورتيکو استروئيد و گروه سوم را با محصول «OTC» که تا زمان بهبود لايه محافظي روي آفت ايجاد مي کند، تحت درمان قرار دادند. داوطلبان زير نظر محققان، روزي ۳ بار از شيوه درمان تجويز شده استفاده مي کردند. در عرض تنها ۴ روز، در گروهي که عسل مصرف مي کردند، تمام زخم ها از بين رفت، در حالي که در گروه هاي دوم و سوم تغيير زيادي مشاهده نشد.

عسل علاوه بر درمان آفت، باعث کاهش درد آن هم مي شود. پس از گذشت يک روز، گروه اول با 95.5 درصد کاهش درد مواجه شدند اما براي گروه دوم و سوم، ۸ روز طول کشيد تا درد ناشي از آفت برطرف شود. همچنين استفاده از عسل، درد سوختگي را در عرض ۱۰ دقيقه آرام مي کند و مانع از ايجاد قرمزي و تاول مي شود. برخي از انواع عسل مانند عسل آويشن داراي خاصيت قوي ضدباکتريايي است.

در صورت آفت دهان، پس از صرف هر وعده غذا، با پنبه استريل خيس، زخم را تميز کنيد و سپس با استفاده از گوش پاک کن مقداري عسل روي آفت بماليد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *