چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۰۵:۳۷

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران اراک، مدیر حفاظت محیط زیست شازندبا اشاره به موقعیت جغرافیایی شازند افزود: شهرستان شازند به عنوان ورودی استان…

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران اراک، مدیر حفاظت محیط زیست شازندبا اشاره به موقعیت جغرافیایی شازند افزود: شهرستان شازند به عنوان ورودی استان و نزدیک ترین شهرستان به غرب کشور میزبان ریزگردها و غبارهای فرامنطقه ایی با ذرات 2 میکرونی بوده است.

شریفی در ادامه بیان داشت: براساس بررسی‌های بعمل آمده میزان غلظت لحظه‌ای آلاینده‌ی گرد و غبار با قطر کمتر از دو و نیم میکرون ناشی از پدیده ریزگردهاست که بخشی از آن از مناطق غرب و جنوب غربی کشور وارد این شهر می‌شود.

مدیر حفاظت محیط زیست شازند تصریح کرد: آثار مخرب ذرات گرد و غبار ریز بر سیستم تنفسی و سلامت به ویژه گروه‌های جمعیتی کودکان، زنان باردار، سالمندان و افرادی با نقص سیستم ایمنی بدن مؤثر است.

وی با اشاره به خطر ریزگردها بر سلامتی سالمندان گفت: سالمندان جزو گروه‌های آسیب‌پذیر محسوب می‌شوند و اگر دچار بیماری‌های همراه مثل نارسایی قلبی یا مشکلات ریوی و قلبی و عروقی هم شوند با وجود گرد و غبار شرایط‌شان بحرانی خواهد بود.

شریفی با اشاره به آلودگی های چند روز اخیر شهرستان های اراک و شازند، افزود: این دو شهرستان به دلیل داشتن ایستگاه سنجش، آلودگی را به طور واضح نشان دادند بسا اگر شهرستان های دیگر هم دارای این ایستگاه بودند این امار را نشان می دادند.

مدیر حفاظت محیط زیست شازند با توجه به سه واحد صنعتی مستقر در شهرستان شازند گفت: واحدهای صنعتی در 6 ماهه اول سال آلودگی چندانی ندارند و بیشترین آلودگی آن ها در فصل سرما و 6 ماهه دوم سال با ماندگاری بالا است.

شریفی با اشاره به مدیریت پسماند در سطح شهرها و روستاها، تصریح کرد: مدیریت پسماندهای زباله در سطح شهرها و روستاها وظیفه شهرداری ها و دهیاری ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.