پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۹۳ - ۰۹:۰۰

مرکز بهداشت استان قم در اطلاعیه‌ای ضمن ناسالم خواندن هوای قم، نسبت به حضور بیماران قبلی، سالمندان و کودکان در خارج از منزل…

مرکز بهداشت استان قم در اطلاعیه‌ای ضمن ناسالم خواندن هوای قم، نسبت به حضور بیماران قبلی، سالمندان و کودکان در خارج از منزل هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، افزایش میزان ریزگردها در هوای قم سبب شد تا صبح امروز جلسه اضطراری کمیته آلودگی هوا در استانداری قم تشکیل شود.

پس از تشکیل این جلسه که با حضور مدیرکل بحران استان قم، مدیران کل محیط زیست و منابع طبیعی و مدیران مرکز بهداشت استان قم صورت گرفت، پایداری آلودگی هوا در قم مورد تایید واقع شد.

هم اکنون هوای شهر قم با افزایش وزش باد، با گرد و خاک زیادی همراه است و با توجه به وجود ذرات معلق در هوا و قرارداشتن در موقعیت ناسالم هوا  از اقشاری که بیشتر در معرض آسیب هستند، خواسته شده است تا از منزل خارج نشوند.

افراد مبتلا به بیماریهای قلبی عروقی و ریوی ، سالمندان و کود کان باید از هرگونه فعالیت فیزیکی خارج از منزل اجتناب نمایند و  سایر افراد نیز فعالیتهای فیزیکی سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

همچنین مرکز بهداشت استان قم از مردم خواسته است تا از هرگونه فعالیتی که منجر به افزایش آلودگی هوا می شود خودداری کنند و حتی الامکان استفاده از وسایل نقلیه شخصی را کاهش داده و از وسایل حمل و نقل همگانی استفاده کنند تا شرایط اضطراری آلودگی هوا برطرف گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.