سه شنبه، ۲۱ مرداد ۹۳ - ۰۷:۳۴

معاون اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: مراکز معاینه فنی در کاهش آلودگی هوا نقش بسزایی ایفا می کنند. به گزارش…

معاون اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: مراکز معاینه فنی در کاهش آلودگی هوا نقش بسزایی ایفا می کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان غربی ” پرویز آراسته” در جلسه هم اندیشی مدیران مراکز معاینه فنی افزود: در سال90 میزان کربن مونواکسید موجود در هوا 4 تا 6 پی پی ام بود که در حال حاضر به 17 پی پی ام رسیده است که این میزان هشداری است که مراکز معاینه فنی با احساس مسئولیت بیشتری به ایفای نقش خود بپردازند.

وی با اشاره به اینکه 600 هزار خودرو در استان وجود دارند تصریح کرد: با توجه به آمار ارائه شده از این مقدار در فروردین ماه 12 هزار، اردیبهشت 10هزار ، خرداد 6 هزار و تیر 5 هزار و 70 خودرو به مراکز معاینه فنی مراجعه کرده اند.

آراسته در ادامه افزود: این میزان مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی بسیار نگران کننده و نشانگر عدم توجه مردم به اخذ معاینه فنی است.

معاون اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی با بیان اینکه حیثیت و آبروی مراکز معاینه فنی در خطر است اظهار کرد: متاسفانه اعتماد مردم از مراکز معاینه فنی سلب شده، باید مدیران و مسئولین این مراکز با احساس مسئولیت بیشتری فعالیت کرده و حساسیت کاری خودرا افزایش دهند.

وی افزود: در حال حاضر 6 آزمایشگاه معاینه فنی در استان وجود دارد که امید است تا 20 آزمایشگاه افزایش دهیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.