دوشنبه، ۱۲ خرداد ۹۳ - ۰۹:۰۲

نتایج یک پژوهش جدید بیان کرد اضافه کردن آلو خشک به رژیم غذایی روزانه به لاغری و اندازه دورکمر کمک می‌کند. آلو خشک که…

alu khoshk آلو خشک لاغر کننده است

نتایج یک پژوهش جدید بیان کرد اضافه کردن آلو خشک به رژیم غذایی روزانه به لاغری و اندازه دورکمر کمک می‌کند. آلو خشک که منبع خوبی  از فیبر خوراکی محسوب می شود. میوه‌ای پر از مواد مقوی است که خاصیت  بسیاری دارد.

 

گروهی از متخصصان علوم تغذیه‌ای دانشگاه «لیورپول» در این رابطه اظهار داشتند: آلو خشک حاوی فنولیک‌ها و دارای خواص آنتی‌اکسیدانی بالاست و می‌تواند به عنوان بخشی از رژیم کنترل وزن مورد توجه قرار گیرد.

در این بررسی متخصصان این دانشگاه به مطالعه ۱۰۰ فرد چاق و مبتلا به اضافه وزن پرداختند. همچنین در یک دوره ۱۲ هفته‌ای در رژیم غذایی آنان آلو خشک گنجانده شد تا تاثیر آن بر کاهش وزن یا جلوگیری از افزایش وزن آزمایش شود.

پرفسور «جیسون هالفورد»، یکی از متخصصان در این مطالعه گفت: حفظ یک رژیم غذایی سالم کار دشواری است. همچنین استفاده از میوه‌های خشک در کنار میوه‌های تازه و سبزیجات می‌تواند در داشتن رژیم غذایی مناسب و به خصوص کنترل اشتها موثر باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از ساینس ورلدریپورت، در این بررسی افراد شرکت کننده به دو گروه تقسیم شدند. گروه نخست روزانه میزان مشخصی آلو خشک مصرف کرده و گروه دیگر با اسنک‌های سالم تغذیه شدند. این تیم تحقیقاتی متوجه شدند گروهی که در رژیم غذایی‌شان آلو خشک گنجانده شده بود حدود دو کیلوگرم از وزن و ۲٫۵ سانتیمتر از اندازه دورکمرشان کاسته شد

منبع-ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.