پنجشنبه، ۱۳ شهریور ۹۹ - ۱۱:۵۲
آلپینا B12 5.7 کوپه

آلپینا B12 5.7 کوپه خودرویی دوست داشتنی است که در تعداد بسیار محدوی ساخته شده و هر کسی شانس سوار شدن آن را…

آلپینا B12 5.7 کوپه خودرویی دوست داشتنی است که در تعداد بسیار محدوی ساخته شده و هر کسی شانس سوار شدن آن را نخواهد داشت. در این مطلب نگاهی به این خودرو خواهیم داشت.

هر فردی که طرفدار ب ام و سری ۸ کد E31 باشد قطعاً در دل خود جایگاه خاصی را برای آلپینا کوپه در نظر گرفته است. این خودرو بسیار کمیاب بوده زیرا فقط ۵۷ دستگاه از آن تولید شده است.

نیروبخش این خودرو که بر پایه مدل ۸۵۰CSi بنا شده پیشرانه ۱۲ سیلندر ب ام و با کد S70B56 بوده است. این نیروگاه آهنین حجم ۵.۷ لیتری داشته و از جمله تغییرات صورت گرفته در آن می‌توان به ورودی هوای اصلاح شده، میل‌لنگ و یاتاقان‌های ارتقا یافته و سیستم اگزوز طراحی شده توسط آلپینا اشاره کرد.

این نسخه ویژه که در تصاویر مشاهده می‌کنید از رنگ قرمز و نشان‌های خاص آلپینا سود می‌برد. B12 5.7 کوپه همچنین به کاپوت فیبر کربنی به همراه ورودی‌های هوا و مجرای مرکزی مجهز شده است.

در یکی از تصاویر می‌توانیم کابین را نیز ببینیم که اگرچه همه‌ی بخش‌ها را نشان نمی‌دهد اما در آن می‌توانیم گیربکس ۶ سرعته دستی ساخت کمپانی گترگ را تماشا کنیم. تنها ۲۵ دستگاه از آلپینا B12 5.7 کوپه به گیربکس دستی مجهز بوده است. بقیه مدل‌ها از گیربکس‌های شیفت ترونیک استفاده کرده‌اند و همین نشان شیفت ترونیک نیز در بخش عقب مدل‌های یاد شده نصب شده است.

در کابین این خودرو همچنین تریم چوب و دسته‌دنده چوبی و پوشش چرم آنتراسیت و دوخت های آبی و سبز دیده می‌شوند.

اما نیروگاه ۱۲ سیلندر یاد شده قدرت ۴۱۰ اسب بخاری و گشتاور ۵۷۰ نیوتون متری تولید می‌کند که برای یک گرندتورر در سال ۱۹۹۲ رقم احساس‌برانگیزی است. در واقع این خودرو را می‌توان فراری ۸۱۲ سوپرفست زمان خود دانست.

اما از نظر پرفورمنس باید گفت آلپینا B12 5.7 کوپه شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۵.۸ ثانیه‌ای و حداکثر سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعتی داشته است.

باهم در میهن پست تصاویری از آلپینا B12 5.7 کوپه را تماشا خواهیم کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *