سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۹:۴۵

محمدرضا سیفی دبیر و جانشین شهردار در ستاد مدیریت بحران منطقه 12 در گفتگو با  خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران گفت: اجرای طرح بهسازی…

محمدرضا سیفی دبیر و جانشین شهردار در ستاد مدیریت بحران منطقه 12 در گفتگو با  خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران گفت: اجرای طرح بهسازی بافت فرسوده و آماده‌سازی محلات 13گانه منطقه 12 در طوفانهای احتمالی مجدد شهر تهران در دستور کار ستاد مدیریت بحران این منطقه قرار دارد.

وی ادامه داد: این طرح از هنگام بروز طوفان 120 کیلومتری در ساعت شهر تهران آغاز به صورت مستمر و همیشگی درمحلات 13گانه و بافت فرسوده منطقه 12 در دست اجرا است.

سیفی اظهار داشت: در این طرح کمیته‌های تخصصی، اعضای عمومی و تخصصی، کارشناسان مدیریت بحران، گروههای دوام، اکیپهای امداد و نجات و ایمنی در محلات 13گانه منطقه 12مشارکت و همکاری دارند.

وی با اشاره به اقدامات اجرایی این طرح افزود: آماده‌سازی محلات 13گانه منطقه 12 بهسازی بافت فرسوده منطقه 12 بریدن درختان فرسوده، مرمت و بهسازی دیوارها، جدارها و مناظر شهری، لزوم توجه به ترمیم و بهسازی منازل فرسوده شهروندان در محلات 13گانه منطقه 12 جمع آوری داربستهای مناسبتی موجود در محلات 13گانه منطقه 12، جمع آوری عوامل بحران‌زا در نواحی 6گانه منطقه 12 از اقدامات اجرایی این طرح است.

سیفی خاطر نشان کرد: حضور گروههای دوام در محلات 13گانه منطقه 12، بازدید از محلات 13گانه و آگاه‌سازی ستاد مدیریت بحران منطقه 12 از حوادث احتمالی، آماده‌باش اکیپهای ویژه امداد و نجات، مدیریت بحران و ایمنی در نواحی 6گانه منطقه 12، آماده سازی تجهیزات و امکانات امداد و نجات، آماده‌باش و استقرار مستمر نیروهای امداد و نجات و کمیته‌های تخصصی در سطح نواحی 6گانه منطقه 12 از اقدامات دیگر ستاد مدیریت بحران است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.