دوشنبه، ۲۰ مرداد ۹۳ - ۱۱:۱۲

سلامت نیوز: آخرین وضعیت بیماری ابولا از سوی رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در جهان تشریح شد. به گزارش سلامت نیوز…

سلامت نیوز: آخرین وضعیت بیماری ابولا از سوی رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در جهان تشریح شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه ایران، دکتر محمدمهدی گویا گفت: سازمان جهانی بهداشت درخصوص بیماری ابولا شرایط اضطراری اعلام کرده است و به همه کشورهای دنیا توصیه شده که نظام مراقبت از این بیماری را در کشورشان تقویت کنند. وی در ادامه افزود: در جهان بیش از 1700 نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند و 960 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

در حقیقت ظرف 40 سالی که این ویروس در دنیا شناخته شده است تا به حال بزرگترین، شدیدترین و پیچیده‌ترین طغیان در دنیا به شمار می‌رود. رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت این بیماری را از ابتدا ردیابی کرده است و آمادگی‌های لازم برای تشخیص بیماری و مراقبت بیماران را دارد.

دکتر گویا تأکید کرد: مردم از مسافرت‌های غیر ضروری به کشورهای درگیر با این بیماری بپرهیزند و در صورت سفر از تماس با حیوانات بخصوص شامپانزه، میمون، خوک و خفاش پرهیز کنند.

وی در پایان افزود: تیم‌های بهداشتی ما در فرودگاه‌هایی که پرواز بین‌المللی دارند اطلاع‌رسانی لازم را در اختیار مسافران قرار می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.