یکشنبه، ۰۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۶:۳۲

به گزارش خبرگزاری مهر، جان استوپ كه در راس يک هيئت اقتصادي به ايران سفر كرده است با اشاره به برنامه فعالان اقتصادي…

به گزارش خبرگزاری مهر، جان استوپ كه در راس يک هيئت اقتصادي به ايران سفر كرده است با اشاره به برنامه فعالان اقتصادي بلژيک براي توسعه روابط با ايران افزود: مايل به گسترش روابط دوطرفه به ويژه در بخش معدن و صنايع معدني هستيم.

وي با اشاره به نقش اتاق هاي بازرگاني ايران و بلژيک تصريح كرد:‌ معتقديم اين رابطه مي تواند به سرمايه گذاري و عميق شدن ارتباط دو كشور منجر شود. همچنين فرانسوا مرمِل (François Del Marmol) سفير بلژيک نيز اظهار اميدواري كرد كه روابط اقتصادي دو طرف توسعه بيش از بيش يابد.

استوپ افزود:‌ پتانسيل هاي معدني ايران از جمله استان كرمان را بررسي كرده ايم و به اين نتيجه رسيده ايم كه زمينه زيادي براي فعاليت شركت هاي بلژيكي در اين استان وجود دارد. وي تاكيد كرد: ما پيش از اين و در دوران سخت تحريم در ايران روابط خود را ادامه داده ايم و اكنون مصمم به توسعه آن هستيم.

همچنین مهدي كرباسيان در اين جلسه خطاب به اعضاي اين هيئت كه مديراني از بخش هاي مهندسي،‌ فولاد،‌ بيمه،‌ امور زيست محيطي و … بودند گفت:‌ فرصت هاي متعددي در بخش معدن و صنايع معدني وجود دارد كه امكان هر نوع سرمايه گذاري و مشاركت را براي بخش خصوصي دو طرف فراهم كرده است.

معاون وزير صنعت معدن و تجارت با تاكيد بر اينكه حضور در طرح هاي اين بخش منافع دو سويه دارد اظهارداشت:‌ طبق برنامه چشم انداز 20 ساله، ايران برنامه توليد 55 ميليون تن فولاد خام را دارد كه  10 ميليون تن آن در سواحل جنوبي كشور از جمله خليج فارس و منطقه آزاد چابهار ايجاد مي شود و شركت هاي اروپايي از جمله بلژيكي فرصت مناسبي را براي فعاليت و سرمايه گذاري در ايران پيش رو دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *