شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۵:۰۳

ˈمنوچهر رضا نیاˈ روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: مدیران واحدهای تولیدی نیمه فعال می توانند برای دریافت سرمایه…

ˈمنوچهر رضا نیاˈ روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: مدیران واحدهای تولیدی نیمه فعال می توانند برای دریافت سرمایه در گردش مورد نیاز با مراجعه به بانک ها و تعیین تکلیف بدهی های معوق نسبت به دریافت تسهیلات مورد نیاز اقدام کنند.

وی با ذکر اینکه منابع موجود در بانک ها متعلق به مردم است اظهار داشت: بانک به عنوان وکیل مردم باید هنگام پرداخت تسهیلات برای ضمانت بازگشت پول از متقاضی، وثیقه و سفته دریافت کند تا این پول دوباره به شبکه بانکی بازگردد.

وی توضیح داد: بر اساس محل و نوع اجرای طرح، وثیقه دریافتی از جمله سفته امضای مدیران یا اموال غیرمنقول بر اساس بررسی های صورت گرفته توسط کارشناسان تعیین می شود.

رییس اداره امور شعب استان همدان گفت : شمار زیادی از فعالان اقتصادی و تولید کنندگان فعال در این استان به حدی خوش حساب هستند که در صورت نیاز بدون حضور فیزیکی پول به حساب آنها واریز می شود.

رضانیا با ذکر اینکه قیمت تمام شده پول در بانک های همدان به 22 تا 23 درصد رسیده است گفت : بانک ها دنبال معاملات سودآور بوده و در این راستا باید علاوه بر اطمینان خاطر از وضعیت تولید کننده و متقاضی تسهیلات، برگشت سود نیز تضمین شود.

همدان دارای یک هزار و 600 واحد تولیدی است که 600 واحد از این تعداد در دولت گذشته نیمه فعال یا راکد شد و با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید با تدبیر استاندار همدان بدهی معوق 300 واحد تولیدی که بالای یک میلیارد ریال بدهی داشتند با استفاده از قانون ماده 16 تعیین تکلیف شد.

در حال حاضر نیز شناسایی واحدهای تولیدی نیمه فعال یا راکد دارای زیر یک میلیارد ریال بدهی برای فعال کردن آنها آغاز شده است.

7525/576

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.