یکشنبه، ۰۸ تیر ۹۳ - ۰۷:۴۲

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، فربد استیری گفت: نیروگاه های برق آبی کشور در وضعیت مطلوب، آماده تولید انرژی…

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، فربد استیری گفت: نیروگاه های برق آبی کشور در وضعیت مطلوب، آماده تولید انرژی در پیک تابستان سال جاری هستند.

وی ظرفیت نیروگاه های برق آبی فعال کشور را 10 هزار و 279 مگاوات معادل 14 درصد ظرفیت نصب شده نیروگاهی کشور اعلام کرد و افزود: تعمیر سالانه نیروگا های برق آبی کشور جهت آمادگی حداکثر در پیک تابستان سال جاری در نیمه دوم سال 1392 انجام گرفته است.

استیری با بیان اینکه متوسط تولید انرژی سالانه نیروگاه های برق آبی با ظرفیت نصب شده 10 هزار و 789 مگاوات در شرایط آب و هوایی نرمال 25 هزار و 38 گیگاوات ساعت برآورد شده است، تصریح کرد: با توجه به شرایط خشکسالی، پیش بینی می شود تولید انرژی در سال 1393 حدود 14 هزار گیگاوات ساعت عملیاتی شود.

وی خاطر نشان کرد: از طریق مدل بهره برداری بهینه از مخازن سدهای دارای نیروگاه برق آبی و با توجه به نیاز آبی پایین دست و هماهنگی با نیازهای شبکه برق، برنامه ریزی به منظور استفاده حداکثری از منابع آب سدهای دارای نیروگاه برق آبی در راستای تولید انرژی و کمک به شبکه برق به ویژه در زمان پیک انجام شده است.

اقتصام**1053**1594

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.