شنبه، ۲۴ خرداد ۹۳ - ۰۱:۲۲

به گزارش خبرگزاری مهر،سردار سیروس سجادیان در جلسه هم اندیشی با مسئولان میراث فرهنگی استان، شهرداری و… برای برقراری امنیت توریست بیان کرد:…

به گزارش خبرگزاری مهر،سردار سیروس سجادیان در جلسه هم اندیشی با مسئولان میراث فرهنگی استان، شهرداری و… برای برقراری امنیت توریست بیان کرد: پلیس فارس این آمادگی را دارد که به طور کامل امنیت گردشگر را در این استان فراهم کند که این امر نیز مستلزم همکاری ارگانهای ذی ربط با پلیس است.

وی به گوشه ای از مشکلات در این حوزه اشاره کرد و گفت: به طور مثال برای توقف و پارکینگ اتوبوسهای حامل گردشگر با مشکلاتی در برخی از خیابانهای شیراز مواجه هستند که در این راستا باید تدابیر لازم اتخاذ شود.

فرمانده انتظامی استان فارس تاکید کرد: اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ظرف پنج روز مکانهای مورد نظر خود را به پلیس اعلام تا با همکاری شهرداری نسبت به راه اندازی ایستگاه برای توقف اتوبوسهای گردشگر و همچنین پارکینگ اقدام شود.

وی از تقویت پلیس دوچرخه سوار در شیراز خبرداد و افزود: در حال حاضر پلیس دوچرخه سوار در برخی از محدوده های تاریخی شهر هست اما به منظور افزايش خدمات بيشتر تقویت این پلیس در دستور کار قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه پلیس دوچرخه سوار به زبان انگلیسی تسلط دارند، بیان کرد: برای این افراد شرايط مخصوصی در نظر گرفته شده است.

سردار سجادیان خواستار هماهنگی بیشتر مديران هتلها و مسئولان تورهاي گردشگري با پلیس شد و افزود: در این راستا هتلداران می توانند افرادی را که قصد بکارگیری آنها را دارند برای تایید صلاحیتشان به پلیس معرفی و در این حوزه مشکلی وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه برقراری امنیت گردشگر یکی از اولویتهای اصلی پلیس است، اظهار داشت: پلیس فارس برای برقراری امنیت گردشگر آمادگی کامل داشته و از هیچ کوششی دریغ نمی کند.

فرمانده انتظامی استان فارس خواستار رعایت شئونات و ارزش هاي جمهوري اسلامی ايران از سوی گردشگران شد و افزود: در این حوزه باید مسئولان تورها مسائل و موضوعات مورد نظر را مطرح کنند.

وی خواستار راه اندازی ایستگاه هاي گردشگري و پلیس در کنار ایستگاه های راهنمای گردشگری شد و افزود: اگر این امر محقق شود به طور حتم نسبت به استقرار ماموران در کنار ایستگاه های راهنمای گردشگری اقدام خواهد شد.

در این دیدار مسئولان حوزه میراث فرهنگی، هتلداران و… مسائل و موضوعات مرتبط با فعالیت پلیس برای گردشگران را عنوان کردند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.