شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۳:۴۲

به گزارش تسنيم، تيم ملي فوتبال ايران در حالي براي چهارمين بار در جام جهاني شرکت مي‌کند که به لحاظ ميانگين سني، در…

به گزارش تسنيم، تيم ملي فوتبال ايران در حالي براي چهارمين بار در جام جهاني شرکت مي‌کند که به لحاظ ميانگين سني، در اين دوره پيرترين تيم را نسبت به سه دوره قبلي جام جهاني در اختيار دارد.

* ايران در جام جهاني برزيل با نيجريه، آرژانتين و بوسني و هرزگوين همگروه است. تاکنون ايران يک‌بار با تيم نيجريه روبرو شده که آن هم در يک ديدار دوستانه پيش از بازي‌هاي جام جهاني 98 فرانسه بود که با نتيجه يک بر صفر شکست خورد. تيم بزرگسالان ايران تاکنون مقابل آرژانتين به ميدان نرفته و تنها در رده زير 17 سال در جام جهاني امارات مقابل آرژانتين به تساوي يک بر يک رسيد.

* تيم کشورمان مقابل بوسني نتايج خيلي خوبي گرفته است. در 5 ديدار گذشته اين دو تيم، ايران 4 بار بوسني را شکست داده و يک‌بار هم به تساوي رسيده است.

* آندرانيک تيموريان اگر در 3 بازي تيم ملي در جام جهاني برزيل براي ايران به ميدان برود، به رکورد 6 بازي در جام جهاني مهدي مهدوي‌کيا مي‌رسد. جواد نکونام کاپيتان تيم ملي هم اگر در 3 بازي به ميدان برود، با رکورد علي دايي يعني 5 بازي در جام جهاني برابري مي‌کند.

* اين نخستين بار است که در ميان دروازه‌بانان دروازه‌باني از استقلال حضور ندارد. در جام جهاني 1978 آرژانتين مرحوم ناصر حجازي دروازه‌بان تيم ملي بود، در سال 1998 فرانسه پرويز برومند و در جام جهاني 2006 وحيد طالب‌لو به عنوان دروازه‌بان سوم حضور داشتند.

* درخشان‌ترين شماره تيم ملي در جام‌هاي جهاني شماره 2 است. ايرج دانايي‌فرد با اين شماره در جام جهاني آرژانتين براي ايران گل زد و در سال 98 فرانسه، مهدي مهدوي کيا هم با اين شماره موفق به گلزني شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.