سه شنبه، ۰۴ آذر ۹۳ - ۰۵:۰۶

به گزارش میهن پست – معاون شرکت فرودگاه های کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر 7 ایرلاین آمریکایی از آسمان ایران…

به گزارش میهن پست – معاون شرکت فرودگاه های کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر 7 ایرلاین آمریکایی از آسمان ایران عبور می کنند گفت: پروازهای عبوری امسال نزدیک به سال گذشته 28.5 درصد رشد داشته است.

ابراهیم شوشتری در نشستی خبری با اشاره به اینکه بیش از هزار و 800 پرواز در شبانه روز در شرکت فرودگاه های کشور کنترل می شوند گفت: خدمات فرودگاهی و خدمات ناوبری هوایی در شرکت فرودگاه های کشور انجام می شود و مدیریت و نگهداری، کنترل پروازها در سراسر کشور و ارائه فعالیت و خدمات عملیات هوانوردی از جمله فعالیت های شرکت فرودگاه های کشور است.

معاون شرکت فرودگاه های کشور با اشاره به اینکه به دلیل افزایش غیر قابل تصور پروازهای عبوری حدود 11 مسیر هوایی جدید تاسیس شده است گفت: در حال حاضر 66 راه هوایی سنتی و 37 راه هوایی ماهواره ای داریم که در مجموع 61 هزار و 776 کیلومتر راه هوایی داریم.

شوشتری با اشاره به اینکه راه های هوایی سنتی برای هواپیماهای قدیمی است که به ایستگاه های زمینی متصل می شوند گفت: اما هواپیماهای جدید ناوبری دقیقی دارد نیاز به تجهیزات زمینی ندارند و از تجهیزات ماهواره ای استفاده می کنند.

وی با اشاره به اینکه 9 فرودگاه بین المللی در کشور داریم اظهار داشت: 25 فرودگاه هم پروازهای عتبات را انجام می دهند و مابقی هم فرودگاه های داخلی هستند ضمن آنکه ساخت 4 فرودگاه در دست مطالعه قرار دارد.

معاون شرکت فرودگاه های کشور با بیان اینکه تمایلی به ساخت فرودگاه های جدید نداریم گفت: فرودگاه ها هزینه بسیار سنگینی دارند بنابراین ساخت فرودگاه های جدید در دستور کار دولت نیست.

وی درخصوص آمار پروازهای عبوری اظهار داشت: تا سال 67 به دلیل جنگ تحمیلی پرواز عبوری به ندرت داشتیم اما آمارها نشان می دهد که در سال 92 حدود 178 هزار و 685 پرواز عبوری در سال داشتیم که این رقم امسال به 950 ترافیک هوایی در 24 رسیده است.

شوشتری با اشاره به اینکه سیستم راداری را از سال 1380 در فضای کشور اجرا کردیم بیان کرد: برای افزایش پروازهای عبوری کارگروهی را برای ساماندهی راه های هوایی و تاسیس مسیرهای مستقیم و موازی از سال گذشته تشکیل دادیم و در حال حاضر هم مشتریان ما می گویند که باید شارژ عبور را تغییر دهیم که با کمک مسئولان بازرگانی و اقتصادی در حال تهیه دستورالعمل جدیدی هستیم.

معاون شرکت فرودگاه های کشور با بیان اینکه 7 ایرلاین آمریکایی در شبانه روز از روی آسمان ایران عبور می کنند افزود: ماهانه 450 سرباز آمریکایی از آسمان ایران پرواز می کنند.

وی با اشاره به اینکه در هفت ماهه امسال 17 میلیون و 846 هزار مسافر داخلی جا به جا شده اند افزود: در این مدت در پروازهای بین المللی هم 6 میلیون و 682 هزار مسافر جا به جا شدند که این عدد در سال گذشته 5 میلیون و 339 هزار نفر بوده است.

وی تصریح کرد: در مجموع در هفت ماهه امسال 26 میلیون و 264 هزار مسافر جا به  جا شدند که این روند در مدت مشابه سال گذشته 23 میلیون و 185 هزار نفر بوده است که رشد 13 درصدی را نشان می دهد.

معاون شرکت فرودگاه های کشور با بیان اینکه در هفت ماهه امسال 99 هزار و 355 پرواز داخلی انجام شد که این رقم در سال قبل حدود 96 هزار پرواز بود گفت: امسال 136 هزار و 141 پرواز عبوری داشتیم که در سال گذشته این عدد 97 هزار و 733 پرواز بود که رشد 28.5 درصدی را نشان می دهد.

شوشتری با بیان اینکه با 11 کشور همجوار مبادله ترافیکی داریم اظهار داشت: 16 رادار در کشور فعال هستند و خدمات ناوبری را به هواپیما ها ارائه می کنند و امیدواریم در آینده نزدیک با افزایش رادارها پوشش کامل فضای اسمان کشور را داشته باشیم.

منبع:MEHRNEWS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *