شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۱۱:۲۷

فرماندار کرمان گفت: مسمومیت و آمار مرگ و میر ناشی از مصرف خودسرانه متادون در کرمان زیاد است. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)…

فرماندار کرمان گفت: مسمومیت و آمار مرگ و میر ناشی از مصرف خودسرانه متادون در کرمان زیاد است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، “محمدعلی توحیدی” در نشست با جمعی از کسبه صنف عطار، ضمن تاکید بر همت همه جانبه در رفع معضل اعتیاد خاطرنشان کرد: نگاه دولت در رفع پدیده شوم اعتیاد و گرفتاری های حاصل از مواد مخدر، ورود مردم و همکاری همه اقشار در مقابله با آن است.

وی بیان کرد: سیاست دولت در مقابله با مواد مخدر استفاده از هر فرصت و هر قشر و گروهی است که می‌تواند در جامعه تاثیر گذار باشد.

توحیدی گفت: می خواهیم بحث مواد مخدر را به بحثی اجتماعی تبدیل کنیم که همه خود را در قبال کوتاهی در برابر گسترش آن مسئول بدانند.

فرماندار کرمان با اشاره به تلاش‌هایی که نیروی انتظامی و دستگاه‌های دست اندرکار مبارزه با مواد مخدر کرده اند گفت: بیش از 4300 نفر از جوانان این مملکت در راه مقابله با این پدیده جان خود را فدا کرده‌اند.

رئیس شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان کرمان افزود: کم توجهی در جلوگیری از گسترش این پدیده و بی تفاوتی به آن باعث می‌شود که این گرفتاری و معضل دامن گیر خانواده ما هم بشود.

وی ادامه داد: کسانی که در حال حاضر در دام این پدیده گرفتار شده‌اند جوانان همین مرز و بوم هستند چه کسانی که دچار اعتیاد شده‌اند و چه کسانی که حتی گرفتار خرید و فروش این مواد شده‌اند و بعضاً جان خود را در این راه از دست می دهند ما باید به هر میزان که می توانیم برای رهایی آنها کمک کنیم.

فرماندار کرمان اظهارکرد: استکبار جهانی هم قصدش ضربه زدن به این ملت است، همیشه در پشت این قضایا دست استکبار جهانی دیده می‌شود.

وی یادآور شد: متأسفانه توزیع برخی داروهای ترک اعتیاد از جمله متادون که بدون تجویز پزشک توسط تعدادی از اصناف عرضه می‌گردد مشکلات عدیده‌ای برای مردم بوجود آورده است که نه تنها کمکی در ترک اعتیاد آنها نمی کند بلکه سبب ایجاد آسیب‌های بیشتری می‌شود.

توحیدی با بیان اینکه عوارض مصرف برخی داروهای غیر استاندارد بیشتر از درمان نکردن اعتیاد است گفت: مسمومیت و آمار مرگ و میر ناشی از مصرف خودسرانه متادون در کرمان زیاد است.

فرماندار کرمان خاطرنشان کرد: داروهایی مثل متادون و ترامادول حتی در داروخانه‌ها هم نباید عرضه شود.

وی با توجه به نقش اصناف و بازاریان در مشارکت در طرح‌های عمومی و یاری دولت ابراز کرد: صنوف مختلف باید از هرگونه عرضه داروهای شیمیایی ترک اعتیاد اعم از قرص، شربت، کپسول و … خودداری نمایند و درصورت مشاهده هر خلافی در این زمینه، موارد را گزارش نمایند.

دکتر “محمد مهدی زاهدی” نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: متأسفانه اکثر کسانی که در حال حاضر در زندان کرمان دوران محکومیت خود را سپری می کنند در ارتباط با جرائم مربوط به مواد مخدر دستگیر شده‌اند.

وی با اشاره به توطئه‌های دشمنان علیه نظام اذعان کرد: دشمنان سرمایه گذاریهای زیادی برای گرفتن جوانان ما کرده‌اند و بحث مواد مخدر در این زمینه بحثی جدی است.

زاهدی گفت: هر کدام از ما که می‌توانیم قدمی در این رابطه برداریم وظیفه انسانی، اخلاقی و شرعی حکم می‌کند که همکاری کنیم تا حتی یک جوان را از دام اعتیاد رهایی بخشیم و از گرفتار شدن در آن زندگی ننگین نجات دهیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: مواد مخدر جوانان ما را نابود می کند و مبارزه با آن یک وظیفه ملی و مذهبی همگانی است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *