یکشنبه، ۰۶ فروردین ۹۶ - ۰۹:۲۷
آمار تصادفات نوروز ۹۶

آمار تصادفات نوروز ۹۶ در حالی تا به امروز نگران کننده بوده است  که معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا از…

آمار تصادفات نوروز ۹۶ در حالی تا به امروز نگران کننده بوده است  که معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا از توقیف ۲۰ هزار خودرو متخلف از ابتدای طرح نوروزی تاکنون خبر داد و گفته از ابتدای طرح نوروزی تا روز پنجشنبه ۳ فروردین متاسفانه ۱۶۰ نفر از هموطنانمان در تصادقات رانندگی کشته و بیش از ۳۰۰۰ نفر زخمی شدند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

در این میان و طبق گفته سرهنگ جهانی معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا آمار تصادفات نوروز ۹۶ اگر چه در مقایسه با سال گذشته ۲ درصد کاهش داشته است اما همین آمار نیز تا به امروز نگران کننده و جای تامل دارد.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا به آمار تصادفات نوروز ۹۶ تا روز سوم فروردین اشاره کرده و گفته:

۴۳ درصد تصادفات نوروز به دلیل عدم توجه به جلو رخ داده که در آنها استفاده از تلفن همراه و خستگی و خواب آلودگی نقش موثری داشتند. همچنین ۲۰ درصد تصادفات به دلیل سرعت‌های غیرمجاز و ۱۵ درصد سبقت‌های غیرمجاز بوده است که این امر نشان می‌دهد رانندگانی که این تخلفات را مرتکب شده‌اند فقط به رسیدن به مقصد فکر کرده‌اند و چگونه رسیدن برایشان اهمیتی نداشته است.

وی با اشاره به شرایط خاص جوی حاکم در کشور تاکید کرد: با توجه به بارش برف و باران در کشور و لغزندگی شدید معابر احتمال واژگونی‌ها و بروز حوادث افزایش یافته است لذا توصیه می‌کنیم رانندگان حتما سرعت مطمئنه (سرعتی که راننده قادر باشد وسیله را قبل از بروز حادثه کنترل کند) و فاصله طولی مناسب را رعایت کنند چرا که مسافت توقف در زمان بارش برف و باران چند برابر می‌شود لذا لازم است فاصله طولی با وسایل نقلیه جلویی حداقل ۳ برابر راه‌های خشک باشد

سرهنگ جهانی نیز از توقیف حدود ۲۰ هزار خودرو رانندگان پرخطر از ابتدای نوروز تا کنون خبر داد و گفته: رانندگان پرخطر این خودروها سرعت و سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ و راست داشته‌اند و با این اقدامات خود از سفر نوروزی بازمانده اند چرا که در شروع سفرهای نوروزی ناجا اعلام کرد که برای بار برگشت مرحله اول و شروع مرحله دوم سفرها مجددا تاکید می‌کنیم که پلیس راهور از تمام اختیارت خود برای توقیف خودرو رانندگانی که آرامش و امنیت جسمی و روحی سایر رانندگان را به خطر می‌اندازند برخورد جدی می‌کند.

با هم در میهن پست تصاویری ناراحت کننده از تصادفات نوروز ۹۶ که توسط خبرگزاری های داخلی منتشر شده است را تماشا می کنیم .

[highlight]منبع[/highlight]  rahvar120

5 دیدگاه برای “آمار تصادفات نوروز ۹۶ تا به امروز نگران کننده بوده است + عکس”

 1. مرادی گفت:

  واویلا.توروخدا مواظب باشید

 2. نیکو گفت:

  دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است

 3. محمدی گفت:

  اخه چرا ایام نوروز رو به کامتون تلخ میکنید؟

 4. محسن نژاد گفت:

  ماشین ها غیر استاندارد ، جاده ها بدون علائم هشدار دهنده و مهمتر از همه رانندگان بی ملاحضه باعث وقوع تصادفات غم انگیز در ایران میشه

  1. فرشادی گفت:

   دقیقا موافقم باهاتون.البته تو شهر ما ماشین های سنگین هم عامل تصادفاته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *