چهارشنبه، ۰۵ شهریور ۹۳ - ۰۵:۳۷

به گزارش میهن پست – منابع حقوق بشری آمار تکان دهنده ای از وضعیت کودکان در عراق پس از حملات گروه موسوم به دولت…

به گزارش میهن پست – منابع حقوق بشری آمار تکان دهنده ای از وضعیت کودکان در عراق پس از حملات گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام به مناطق شمالی این کشور منتشر کردند.

مهر به نقل از شبکه السومریه نوشت ، فاضل الغراوی عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل و سازمان یونیسف خواست که کمکهای فوری برای کودکان استانهای نینوا و صلاح الدین ارسال کنند.

وی افزود: کودکان عراق از فاجعه انسانی واقعی به سبب وحشی گری های داعش و ترورهای داعش در نینوا و صلاح الدین رنج می برند.

الغراوی تاکید کرد: تعداد کودکانی که تاکنون کشته شده اند ۱۰۰۰ نفر است و ۴۰۰ هزار کودک دیگر نیز آواره شده اند و در مناطق صعب العبور و ناامن به سر می برند بسیاری از آنها در این مناطق صعب العبور خوابیده اند و بسیاری نیز هنگام ولادت مرده اند و بسیای از خانواده های خود جا مانده اند و داعش بسیاری را ربوده  است و با آنها تجارت می کند.

این عضو شورای حقوق بشر تاکید کرد: گروهک داعش بسیاری از کودکان زیر ۱۵ سال را برای اقدامات تروریستی مورد سوء استفاده قرار داده است و از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می کند. سازمان ملل و سازمان یونیسف باید کمک های فوری به ویژه در زمینه آب و غذا و شیر خشک و داروی برای کودکان عراقی ارسال کند. جامعه بین المللی پل انسانی برای کمک به کودکان محاصره شده برقرار کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.