جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۵:۳۹

وی افزود: 53درصد درآمدهای مالیاتی بودجه سال 93 را مردم استان تهران تأمین می کنند و این در حالی است که 3.7 درصد…

وی افزود: 53درصد درآمدهای مالیاتی بودجه سال 93 را مردم استان تهران تأمین می کنند و این در حالی است که 3.7 درصد از این درآمدها به مردم این استان اختصاص می یابد و سهم استانداری تهران از کل درآمدهای 2 درصد نفتی 1.7 دهم میلیارد تومان است

طلا گفت: 30 استان دیگر کشور، همه با هم تنها 47 درصد بودجه مالیاتی را تأمین می کنند؛ اما بودجه به مراتب بیشتری می گیرند.

وی ادامه داد : اگر در تهران عمران و آبادانی می بنیم، یا به کمک مالیات و عوارض های دریافتی از مردم است و تمام آن از جیب مردم تهران تامین میشود

طلا در ادامه با اشاره به بودجه تهران می گوید: کل پولی که برای سال گذشته بابت عمران 41 شهر و 780 روستاهای استان تهران به استانداری تهران داده اند، روی هم رفته، 78 میلیارد تومان بود، در حالی که بودجه شهرداری تهران در سال گذشته، 16 هزار میلیارد تومان بوده که از پول مردم شهر تهران تامین میشود، یعنی اگر ما تونل نیایش و پل طبقاتی صدر ، تونل رسالت ، بزرگراه امام علی و همه این فعالیتها را در نظر بگیریم تماما با پول مردم تهران است.

وی افزود: وقتی این درآمدهای ناشی از پرداخت های مردم جمع شده و صرف ساخت و ساز شهر می شود، شاید برخی به اشتباه گمان کنند که بودجه اختصاص یافته به این شهر زیاد است.

دبیر مجمع نمایندگان تهران در مجلس با اشاره به اثرات این نوع نگاه نا درست به تهران، به ویژه از سوی مسئولان می گوید: در حالی که نمی توانیم تصفیه خانه های مورد نیاز را بسازیم یا می بینیم که در این بحران آب، 30 درصد آب تصفیه شده تهران بر اثر فرسودگی شبکه از دست می رود و کاری از دستمان ساخته نیست، می بینیم از بودجه اختصاص داده شده به محرومیت زدایی بر پایه قانون برنامه پنجم توسعه، مبلغی ناچیز به تهران می رسد که حتی قابل مقایسه با شهرستانی کوچک نیست.

فرماندار سابق تهران گفت : از 3750 میلیارد تومان اختصاص داده شده به محرومیت زدایی، استان تهران تنها 121 میلیارد تومان سهم گرفته که این سهم برای شهر تهران 10 میلیارد تومان است؛ در حالی که پرس و جو از همکاران در مجلس، نشان می دهد برای جمعیت 600 هزاری، 50 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. مگر می شود سهم جمعیت 5/12 میلیونی استان تهران تا این اندازه ناچیز شود؟ مگر می توان این جمعیت را نادیده گرفت و مشکلاتشان را ندید؟

حسین طلا در پایان افزود: عده ای فقط شهر تهران را میبینند اما در صورتی که 4 تا 5/5 ملیون نفر نیز در 14 شهرستان دیگر در اطراف شهر تهران زندگی میکنند و امکانات برای آنها به مراتب از برخی از شهرستانهای دور دست نیز کمتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.