یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۸

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: خوشبختانه با قدامات انجام گرفته تنها ۳ درصد از زندانیان زندان‌های کشور مربوط به جرائم مالی غیرعمد…

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: خوشبختانه با قدامات انجام گرفته تنها ۳ درصد از زندانیان زندان‌های کشور مربوط به جرائم مالی غیرعمد هستند.

به گزارش فارس، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران شب گذشته در جمع خبرنگاران و در حاشیه بیست و ششمین جشن گلریزان، گفت: در روزگار نه چندان دور 10 درصد از زندانیان را افراد مرتبط با جرایم مالی غیرعمد تشکیل می‌دادند.

وی تصریح کرد:خوشبختانه امروز با اصلاحاتی که در قوانین صورت گرفته و همچنین با کمک‌ها و مشارکت‌های خیرین، این عدد به 3 درصد کاهش یافته است.

اسماعیلی تصریح کرد: از نظر ما زندانیان جرائم مالی غیر عمد باید با سایر زندانیان تفکیک شوند، زیرا این‌ها نباید بخاطر اشتباهی که مرتکب شده‌اند در زندان بمانند.

وی مقصرین حوادث رانندگی، حوادث کارگاهی و محکومان مهریه و نفقه را جزء این دسته از زندانیان برشمرد و گفت: هرساله شاهد هستیم که با کمک خیرین‌ جمع کثیری از این زندانیان آزاد می‌شوند.

رئیس کل دادگستری استان تهران تصریح کرد: برگزاری جشن‌های گلریزان و سنت حسنه آزادی زندانیان دو کارکرد مثبت دارد که اولی آزادی یک زندانی و دومی التیام دردهای خانواده شاکی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.