جمعه، ۰۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۳۱

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسن مصلح در خطبه‌های امروز نماز جمعه برازجان با توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسن مصلح در خطبه‌های امروز نماز جمعه برازجان با توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: برای رسیدن به رستگاری و دستیابی به خوشبختی در دنیا و آخرت باید تقوای الهی  را پیشه کنیم و همواره در مسیر راست الهی حرکت کنیم.

وی در ادامه با اشاره به افزایش نگران‌کننده آمار طلاق در شهرستان دشتستان، تاکید کرد: در سال گشته شاهد افزایش 15 درصدی طلاق در شهرستان دشتستان بوده‌ایم که این آمار موجب نگرانی بسیاری است و بالاترین نرخ طلاق را در کشور داریم که باید با فرهنگ‌سازی نرخ طلاق را پائین بیاوریم.

مسکن مهر برازجان متوقف شده است

امام جمعه برازجان در ادامه به وضعیت مسکن مهر در برازجان اشاره کرد و افزود: متاسفانه مسکن مهر برازجان متوقف شده و پیشرفت کار بسیار کم است و متقاضیان نمی‌توانند در واحدهای خود سکونت یابند.

وی بر لزوم تسریع در اجرای پروژه‌های مسکن مهر در برازجان تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: مسئولان باید برای ادامه کار در این پروژه چاره‌اندیشی کنند و تلاش شود تا هفته دولت شاهد واگذاری این واحدها باشیم.

حجت‌الاسلام مصلح به موضوع بیمه همگانی نیز اشاره‌ای داشت و بیان داشت: استفاده افراد فاقد بیمه از بیمه همگانی بسیار خوب است و باید زمینه برای استفاده همه مردم از این خدمات فراهم شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به روز پنجشنبه ولادت امام محمد باقر و آغاز ماه رجب اشاره کرد و افزود: ماه رجب ماه عبادت و استغفار است و باید از این ماه به خوبی بهره بگیریم و توشه‌ای برای آخرت خود برداریم.

واقعه طبس مصداقی از نصرت الهی بود

امام جمعه برازجان همچنین به شکست مفتضحانه آمریکا در واقعه طبس اشاره کرد و گفت: این واقعه مصداقی از نصرت الهی بود که نصیب ملت ایران شد و امدادهای غیبی پروردگار بوده و نشان دادکه دست خدا فوق قدرت‌ها است.

وی به برخی از شکست‌های امریکا در مقابل ملت ایران اشاره کرد و خاطرنشان کرد: شکست آمریکا در کودتای نوژه، حضور غیرمستقیم در جنگ عراق، جنگ نفت‌کش‌ها،حزب‌الله لبنان، حمایت از فتنه و شکست در سرنگونی سوریه و بشار اسد از جمله این این شکست‌ها است.

حجت‌الاسلام مصلح در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه برازجان به موضوعاتی چون روز شوراها و هفته شهروند، روز ملی خلیج فارس، اقتصاد مقاومتی و بیانات مقام معظم رهبری در جمع بانوان اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.