جمعه، ۰۷ شهریور ۹۳ - ۰۴:۱۷

به گزارش میهن پست – صادق ، مشاور رسانه اي رئيس جمهور با بيان اينكه برخي از امتيازات خبرنگاران بر اساس سامانه ثمان…

به گزارش میهن پست – صادق ، مشاور رسانه اي رئيس جمهور با بيان اينكه برخي از امتيازات خبرنگاران بر اساس سامانه ثمان ارائه شده است، گفت: آمار عضويت در اين سامانه واقعي نيست.

محمدرضا صادق، پيش از ظهر جمعه در نشست هم انديشي اصحاب رسانه استان يزد اظهار داشت: بيش از 20 هزار نفر در اين سامانه عضو شده و ثبت نام كرده اند كه به نظر مي رسد اين آمار واقعي نيست.

محمدرضا صادق مشاور رئیس جمهور

محمدرضا صادق مشاور رئیس جمهور

وي بيان كرد: بسياري از افرادي كه در اين سمانه ثبت نام كرده اند، افراد غيرواقعي هستند كه بايد پايش شوند و بر عكس تعداد زيادي از خبرنگاران واقعي در اين سامانه ثبت نام نكرده اند.

صادق با اشاره به هديه اي كه رئيس خانه مطبوعات استان يزد قصد گرفتن قول آن براي خبرنگاران را داشت، عنوان كرد: دولت يازدهم وعده براي آينده نمي دهد و هر كاري كه انجام شد يا در شرف انجام بود را خبر و وعده مي دهد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با شنيدن مشكلات و مسائل خبرنگاران استان يزد و پاسخ به اين موضوع كه خبرنگاران “كوزه گراني هستند كه از كوزه شكسته آب مي خورند” گفت: بهتر است بگوييم خبرنگاران اخبار مسائل و مشكلات خود را كمتر منعكس مي ‌كنند و در حالي كه سختي‌ هاي ديگران را با تحمل دشواري بر خود، مطرح مي ‌كنند، درباره خود كمتر گفته و نوشته‌ اند.

محمدرضا صادق مشاور رئیس جمهور

محمدرضا صادق مشاور رئیس جمهور

صادق عنوان كرد: خبرنگاران به خاطر خوش ضميري و نجابتي كه دارند، براي خودشان كم مايه گذاشته اند اما به نظر مي ‌رسد بايد با دقت و فراست بنگرند و مسائل را انعكاس دهند تا هم مردم و هم دولت از مشكلات و نيازها و خواسته‌هاي آنها مطلع شوند.

مشاور رسانه ‌اي رئيس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به نقدپذيري دولت بيان كرد: كساني كه پيام 24 خرداد كه پرهيز از افراط و تفريط بود را دريافت نكرده‌ اند، از برخي ابزارها نظير رسانه استفاده كرده و مسائل خود را بازگو مي ‌كنند كه البته صداي آنها بلند نيست و به گوش مردم نمي ‌رسد.

دولت به دنبال ارائه فرصت هاي برابر به دلسوزان نظام است

وي ادامه داد: دولت به دنبال اين است كه فرصت‌ها را به طور برابر در اختيار دلسوزان قرار دهد و در اين راستا تلاش خود را به كار مي‌گيرد.

صادق در بخش ديگري از سخنان خود در پاسخ به درخواست خبرنگاري مبني بر سرعت عمل مديران در پاسخگويي به خبرنگاران عنوان كرد: سرعت عمل براي پاسخگويي به خبرنگاران به عنوان چشم و گوش مردم، از مطالبات رئيس دولت يازدهم از مسئولان است.

وي در مورد رسانه‌هاي مختلف و مشي آنها نيز بيان كرد: دولت نمي خواهد طوري عمل شود كه بگويد اين رسانه با ماست و ديگري با ما نيست بلكه همه با هم هستيم و بايد خواسته مردم را تمكين كنيم.

محمدرضا صادق مشاور رئیس جمهور

محمدرضا صادق مشاور رئیس جمهور

مشاور رسانه‌ اي رئيس جمهور در مورد حمايت از خانه مطبوعات استان يزد نيز اظهار داشت: دولت به تشكل‌هاي صنفي معتقد است و همواره به مجموعه‌هاي صنفي قانوني فرصت داده تا به مردم خدمت كنند زيرا آنها برآمده از مردم هستند.

وي بر تقويت تشكل‌هاي صنفي تاكيد كرد و افزود: اين تشكل‌ها بايد تقويت شوند و اگر مسائلي نيز وجود دارد بايد رفع شود.

وي در مورد اداره شدن اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان يزد بدون مديركل و با حضور سرپرست اظهار داشت: به سرعت اين موضوع را از وزارت ارشاد پيگيري خواهيم كرد.

منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *