پنجشنبه، ۰۱ آبان ۹۳ - ۰۱:۰۶

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله مصطفی علما پیش از ظهر پنج‌شنبه در گردهمایی مداحان و هیئات مذهبی که در محل کانون پرورش فکری…

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله مصطفی علما پیش از ظهر پنج‌شنبه در گردهمایی مداحان و هیئات مذهبی که در محل کانون پرورش فکری کرمانشاه برگزار شد گفت: عمده دستورات اسلامی ما شعائر است، و نماز جمعه، جماعت، حج و بسیاری دیگر از احکام، شعائر و نگهداره دین هستند.

وی افزود: همین محرم، صفر، اربعین و شعائر دینی بود که انقلاب اسلامی را پیروز و پادشاهی 2500 ساله را از بین برد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه، با بیان اینکه  آمریکا با تمام قدرت و پولش از خلق روزی مانند عاشورا ناتوان است، گفت: تاسوعا و عاشورا یک قدرت و ثروت بزرگ است که ما از آن بهره‌مند هستیم وباید به درستی از آن استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: کشش عاشورا حتی مسیحی، بی‌دین و بی‌تفاوت را به خود جذب می‌کند و این ثروت در هیچ کجای دنیا وجود ندارد.

آیت الله علما ادامه داد: اولین برنامه‌ای که رضاشاه تعطیل کرد، روضه‌خوانی‌ها بود، هرچند روضه‌ها جنبه سیاسی نداشت اما او هر چه را که انگلیس می‌گفت اجرا می‌کرد و انگلیس می‌دانست که این روضه ها قدرت دارد.

آیت‌الله علما اقدامات و جنایات داعش و آمریکا به عنوان موسس آن را در جهت تضعیف و تخریب وجهه اسلام و شعائر دینی مسلمانان دانست و گفت:  آمریکا از قدرت و نفوذ عاشورا می‌ترسد و برای مقابله با آن سرمایه‌گذاری کرده است.

وی افزود: باید از فضا و فرصت بی‌نظیر محرم استفاده شایسته کنیم و این ماه به نوحه‌خوانی و سینه‌زنی اکتفا نشود بلکه باید مجالس سخنرانی و وعظ برپا نمود.

آیت الله علما تاکید کرد: باید برای خیل جوانان عزادار پیام و حرف داشته باشیم و اسلام را به درستی به آنان معرفی کنیم و ما مسئولیم و همانگونه که دانشگاه و مدرسه مسئول هستند و باید بدانیم که تکایا، حسینیه‌ها،مساجد و… دانشگاه هستند.

وی در پایان با بیان اینکه مقام معظم رهبری به جوانان عنایت ویژه ای دارند خواستار توجه همه به این قشر شد و گفت: دشمنان ما دارند روی اینها کار می‌کنند و قصد دارند با کم‌رنگ کردن وجهه شعائری چون عاشور جوانان ما را دچار انحراف کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.