جمعه، ۲۴ مرداد ۹۳ - ۱۱:۱۸

خطیب جمعه‌ی قم گفت: آمریکا در مانور علیه گروه داعش، نتوانست چهره‌ی نفاق خود را از میان بردارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان…

خطیب جمعه‌ی قم گفت: آمریکا در مانور علیه گروه داعش، نتوانست چهره‌ی نفاق خود را از میان بردارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی قم، آیت الله «سیدهاشم حسینی بوشهری» در خطبه‌های این هفته‌ی نماز جمعه قم با محکوم کردن جنایت‌های صهیونیست افزود: آمریکا تلاش کرد با مانور نظامی علیه داعش نفاق خود را پنهان کند در حالی که موفق نشد.

بوشهری درباره‌ی وضعیت عراق گفت: خرسندیم عراق روند رو به رشدی را در پیش گرفته که امید است با کناره‌گیری نوری مالکی از قدرت و به قدرت رسیدن حیدرالعبادی شرایط عراق شرایط دیگری می‌شود.

وی درباره‌ی سقوط هواپیمای مسافربری نیز گفت: مسئولان هر چه زودتر علت سانحه را ریشه‌یابی کنند و این زمان اعلام شده برای پاسخگوئی نباید مردم در انتظار بمانند هم‌چنین مسئولان دقت کنند مراقب جان انسانها باشند.

خطیب جمعه قم با اشاره به ارائه‌ی بسته اقتصادی خروج از رکود توسط دولت یازدهم، تصریح کرد: دولت اعلام کرده که در مهار تورم موفق عمل کرده است و این بسیار مهم است که در حال تورم، کشور از حالت رکود خارج شود و این ظرافت خاصی در برنامه‌ریزی و نیز همراهی مجلس شورای اسلامی را می‌طلبد.

حسینی بوشهری در ادامه با تأکید بر رعایت تقوای الهی گفت: طبق روایت هر کس تقوا کند و از خدا حساب ببرد مردم نیز از او حساب برده و او را اطاعت می‌کنند پس با رعایت تقوا کارهای ناشایست را کنار بگذاریم.

خطیب جمعه‌ی قم حفظ حریم الهی را امری ضروری در رسیدن به تقوا دانست و افزود: مبادا که از مرزهای الهی عبور کنیم و اگر کسی با حریم‌شکنی از مرز الهی عبور کرد و در باتلاق گناه گرفتار شد باید راهی برای برون رفت پیدا کند، چون گناه و زیر پا گذاشتن مرزهای الهی پیامدهای ناگواری در زندگی دارد.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین این پیامدها این است که افراد گناهکار به سوءعاقبت دچار می‌شوند و عاقبتشان منتهی به خیر نمی‌شود پس با تقوا و دوری کردن از گناه اعمال صالح را از میان نبریم تا به حسن عاقبت دست یابیم.

حسینی بوشهری در خصوص دیگر پیآمد زیر پا گذاشتن حد و مرز الهی افزود: کنار رفتن پرده‌های حیا و شرم از دیگر پیامدهای حریم‌شکنی است و حتی فرد گناهکار به جایی می‌رسد که با افتخار از گناهان خود یاد می‌کند و حیایی برای انجام آن ندارد.

وی خاطرنشان کرد: گناه موجب می‌شود که با همه‌ی امکاناتی که در اختیار داریم همواره آشفته باشیم و آرامش در زندگی از میان برود پس با یاد خدا و دوری کردن از گناه آرامش را به زندگی بازگردانیم.

خطیب جمعه قم با اشاره به از میان رفتن آرامش در غرب به‌واسطه‌ی گناهان گفت: رئیس‌جمهور سابق آمریکا در نطق ریاست جمهوری خود گفت ما گرداگرد خویش زندگی‌های توخالی می‌بینیم و آرزوی رسیدن به اهداف داریم اما هرگز به این زندگی راضی نمی‌شویم که این مطلب نشانگر دور بودن غرب از خدا در زندگی است.

مدیر حوزه‌های علمیه‌ی سراسر کشور در خطبه‌های دوم نماز جمعه با اشاره به برخی رویدادهای هفته‌ی جاری یادآور شد: در این هفته سالروز بازگشت افتخارآمیز نخستین گروه آزادگان به کشور است کسانی که ناملایمات را در دوران اسارت تحمل کردند و با صبر خود خشم دشمن را برانگیختند.

حسینی بوشهری درباره‌ی رویداد 28 مرداد گفت: این روز یادآور کودتای ننگین انگلیسی برای بازگرداندن محمدرضا شاه است که این فرد چه بلاهایی را بر سر اسلام روا داشت اما می‌بینیم که ظلم و ستم در مسیر نابودی قرار دارد.

وی یادآور شد: در این هفته بزرگداشت علامه مجلسی محدث بزرگ است که آثار گران سنگی بر جا گذاشت هم‌چنین سالروز حمله‌ی خونین به مسجد گوهرشاد و کشتار عده‌ای بیگناه توسط رضاخان و سالروز آتش‌سوزی مسجد الاقصی و روز جهانی مساجد از رویدادهای این هفته است.

خطیب جمعه قم در خصوص دیدار سفرا و نمایندگان ایران با رهبر معظم انقلاب گفت: در این دیدار رهبر معظم انقلاب به نکات دقیقی اشاره کرد به‌ویژه اینکه یکی از اهداف نظام جمهوری اسلامی به کرسی نشاندن سیاست خارجی از موضع فعال است هم‌چنین ایشان به سفرا فرمودند که نباید از هیبت کشورهای بزرگ از جمله آمریکا مرعوب شوند.

حسینی‌بوشهری خاطرنشان کرد: به‌گفته‌ی رهبر معظم انقلاب در این دیدار ملت ایران سال‌هاست که با پیروی از مقتدای خود به این نتیجه رسیده‌اند که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند هم‌چنین رهبر معظم انقلاب متذکر شدند منافع ملی ما در پرتو حفظ سرمایه‌های ماست و هویت ملی تاریخی ماست پس از منافع خود در چارچوب اسلام دفاع کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *