چهارشنبه، ۱۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۱۱

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا مهرجو عصر سه شنبه در نشست با امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان دشتی از زحمات سید اسماعیل جعفری…

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا مهرجو عصر سه شنبه در نشست با امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان دشتی از زحمات سید اسماعیل جعفری در سمت رئیس جمعیت هلال احمر تقدیر و اظهار داشت:جعفری در مدتی که رئیس جمعیت هلال احمر بود زحمات زیادی متحمل شدند و در زلزله شنبه نیز کارنامه خوب وقابل قبولی از خود به جایی گذاشتند.

وی با تقدیر از امدادگران افزود:شما کمک به هم نوعان  را در بهترین ایام زندگی خود انتخاب کردید و قطعا دارای اجر مضاعفی خواهید بود.

 مهرجو ادامه داد:طبق آمار های  مجامع بین المللی کشور ایران در رده دهم کشورهای حادثه خیز جهان است  و وجود تشکیلات همچون هلال احمر به عنوان بازوی قوی در مواقع ضروری می تواند امداد رسانی کنند.

وی اضافه کرد:ازاین رو جمعیت هلال احمر یکی از موثر ترین و اصلی ترین مراکز امدادی و اورژانسی در کمک به مصدومین احتمالی بحران از جایگاه بالایی برخوردار است.

مهرجو  با اشاره به اینکه هلال احمر باید برای مقابله با بحران در تمامی ابعاد برنامه داشته باشد خاطرنشان کرد:احداث انبار مواد غذایی و دارویی و اردوگاه اسکان در شهرستان از ضروریات است که امیدواریم هرچه زودتر این امر تحقق یابد.

سرپرست فرمانداری دشتی با تاکید بر اینکه حوادث غیر مترقبه غیر قابل پیش بینی است تصریح کرد:جمعیت هلال احمر باید در بالا بردن استاندارد و آموزشهای امدادی تلاشی بیشتری داشته باشد.

غلامرضا مهرجو اظهار داشت:امروزه تنها اقدام و سرمایه گذاری که می تواند جواب دهد آموزش است و کسی که با هلال احمر همکاری می کند باید آموزشهای لازم و کافی دیده باشد.

وی از جمعیت هلال احمر شهرستان خواست استانداردهای لازم و آموزشهای امدادی در سطح شهرستان را استمرار ببخشند.

مهرجو آمادگی را یکی دیگر از الزمات جمعیت هلال احمر در مواقع بحران  عنوان و اضافه کرد:جمعیت هلال احمر باید با برگزاری مانورها به صورت مستمر آمادگی نیروهای خود را حفظ کند .

مهرجو با تاکید بر اینکه سه عنصر استاندارد سازی، آمادگی و آموزش از مولفه های اصلی هلال احمر است یادآور شد:اگر هلال احمر با این رویکرد پیش رود قطعا آثار زیان بار بلایاها به حداقل کاهش پیدا خواهد کرد.

در پایان از تعدادی از امدادگران با اهدای هدایایی تجلیل به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.