یکشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۵۷

به گزارش خبرنگار مهر، محمد برزعلی عصر شنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید دانشگاه جامع علمی و کاربردی ابراز داشت: امروزه…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد برزعلی عصر شنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید دانشگاه جامع علمی و کاربردی ابراز داشت: امروزه تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص از ابزارهای توسعه در کشورها به شمار می رود به طوری که جامعه بیشتر نیازمند آموزش های مهارتی شده است.

وی افزود: باید بتوانیم با ارائه دانش علمی و مهارتی  علم  را به عمل و همچنین دانایی را به توانایی و مهارت تبدیل کنیم.

برزعلی در خصوص رسالت این دانشگاه عنوان داشت: این دانشگاه تلاش دارد تا با آموزش مهارت های متفاوت نرخ بیکاری را کاهش و بهره وری را ارتقا دهد  و همچنین در راستای سیاست های تولیدی و اقتصای توانمند سازی نیروی کار جامعه را افزایش دهد.

وی با اشاره به اهداف خود در آینده تصریح کرد: تلاش داریم تا در آینده بر اساس نقشه جامع علمی کشور بتوانیم نقشه جامع علمی مراکز را بر اساس خصوصیات آمایش سرزمینی طراحی کنیم.

توسعه کیفی رشته ها در دانشگاه علمی و کاربردی صورت می گیرد

رئیس جدید دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان گلستان توسعه کیفی رشته ها را در مراکز علمی و کاربردی را یکی دیگر از اهداف خود  عنوان کرد و یادآور شد: ایجاد رشته های مورد نیاز بر اساس فعالیت های اقتصادی ، اجتماعی  و فرهنگی بانوان از دیگر اهداف ما در آینده است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اهداف ما این است که بتوانیم رشته هایی را بیاوریم که مرتبط با صنعت استان باشد و همچنین تلاش داریم تا پودمان های کوتاه مدت تخصصی را برای شاغلین حوزه های مختلف وارد این دانشگاه کنیم.

محمد برز علی در این خصوص ادامه داد: ایجاد رشته های میان رشته ای برای شاغلان و افزایش رشته های ارشد  و پودمان های تخصصی از دیگر اهداف برای آینده است.

وی با اشاره به نامگذاری سال 93 به نام سال اقتصاد و فرهنگ از سوی مقام معظم رهبری، بیان داشت: این دانشگاه ها تلاش دارد تا برنامه های مدونی را برای اشاعه فرهنگ  اقتصاد مقاومتی با تکیه بر مدیریت جهادی  انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.