جمعه، ۲۳ اسفند ۹۸ - ۱۱:۰۶
آموزش صحیح بنزین زدن

آموزش صحیح بنزین زدن برای پیشگیری از ویروس کرونا را در این مطلب از میهن پست ارائه خواهیم کرد. این روزها در انجام…

آموزش صحیح بنزین زدن برای پیشگیری از ویروس کرونا را در این مطلب از میهن پست ارائه خواهیم کرد. این روزها در انجام هر عملی بیرون از خانه باید مراقب بود و به نکات بهداشتی آگاه بود.

یکی از مکان های پر خطر برای ابتلا به ویروس کرونا ، پمپ بنزین‌ها هستند؛ چرا که روزانه افراد زیادی در آن جا حضور یافته و با سطوح مختلف تماس پیدا می‌کنند. در صورت مراجعه به جایگاه های سوخت نکات این مطلب در مورد آموزش صحیح بنزین زدن را رعایت کنید. پیش از این هم روش های ضدعفونی کردن خودرو در مقابل ویروس کرونا بصورت صحیح را ارائه کرده بودیم.

آموزش صحیح بنزین زدن

1- در صورت نیاز، اگر با قصد گرفتن سوخت از منزل خارج شدید حتما با خودتان حداقل یک عدد دستکش یکبار مصرف به همراه داشته باشید.

2- هنگام رسیدن به محل سوخت گیری به هیچ چیز دست نزنید. ابتدا یکی از دستانتان را به دستکش مجهز کنید سپس با دست دیگر کارت سوخت را در محل کارت دستگاه قرار دهید.

3- کارت را با دقت و بدون تماس دست با دستگاه وارد محل کارت خوان کرده و با دست دستکش دار رمز خود را روی صفحه کلید دستگاه وارد کنید.

4- از تماس مستقیم با دسته نازل در جایگاه سوخت خودداری کنید. با دست دستکش دار دسته نازل را بردارید سوخت گیری کنید.

5- پس از اتمام سوخت گیری، با دست بدون دستکش کارت سوخت را از دستگاه بردارید و در جیب بگذارید.

6- تا حد امکان کارت را به اپراتور پمپ بنزین ندهید و سعی کنید خودتان شخصا کارت را در دستگاه اخذ وجه سوخت بکشید. سپس از پراتور بخواهید که رمز شما را وارد کند و یا خودتان با دست دستکش دار رمز کارت خود را وارد کنید.

7- در نهایت دستکش را طوری از دستتان خارج کنید که هیچ جای بدنتان با قسمت رویی دستکش که در تماس با دستگاه و نازل قرار گرفته است تماس پیدا نکند.
بلافاصله دستکش را در اولین سطل زباله نزدیک خودتان (ترجیحا دربسته) بیندازید.

8- در صورتی که به پمپ بنزین رفته و دستکش همراه تان نبود، حتما دقت کنید و یک دستمال کاغذی به دور انگشتان بپیچید به طوری که انگشتان شما با دکمه‌های دستگاه تماس پیدا نکند. سپس دستمال کاغذی را بلافاصله در اولین سطل زباله نزدیک خودتان (ترجیحا دربسته) بیندازید.

9- در اولین فرصت دست و صورت خود را بشویید.

10- باک خودرو را کامل پر کرده تا کمتر به ایستگاه های پمپ بنزین و گاز مراجعه کنید.

جایگاه داران مکلف اند تمامی نازل‌ها، صفحه کلید دیسپنسرها و سرویس های بهداشتی را به طور مستمر با مواد ضدعفونی کننده مناسب پاک سازی کنند تا بنزین زدن برای مراجعه کنندگان با خطر کمتری مواجه باشد.

شهروندان درصورت برخورد با جایگاهی که دستکش و دستمال کاغذی در دسترس نگذاشته می توانند با شماره گویای ۰۹۶۲۷ تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *