دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۹۷ - ۰۲:۰۰
آموزش عکاسی از سایه

آموزش عکاسی از سایه را قبلا نیز در میهن پست طی مطلبی تحت عنوان عکاسی از سایه و آموزش آن را منتشر کرده ایم…

آموزش عکاسی از سایه را قبلا نیز در میهن پست طی مطلبی تحت عنوان عکاسی از سایه و آموزش آن را منتشر کرده ایم که اتفاقا مورد توجه خاص عکاسان آماتور و حتی حرفه ای نیز قرار گرفته است.

تا زمانی که هر عکاسی شرایط مناسبی برای عکس گرفتن داشته باشد ، ثبت عکس های با کیفیت از سایه روشن ها نسبتا ساده است و نتایج آن می تواند خیره کننده باشد. این روش بسیار و موثر است بخصوص زمانی که شما شروع به گرفتن عکس های خلاقانه تر می کنید اما موضوع این است که باید عکاس آموزش عکاسی از سایه را نزد یک استاد دیده و یا این که مطالعه ی تخصصی کرده باشد.

امروز هم در این مطلب سعی خواهیم کرد که جزئیاتی تخصصی از عکاسی از سایه آن هم در قالب – آموزش عکاسی از سایه – برای شما علاقه مندان به عکاسی ارائه دهیم .

آموزش عکاسی از سایه

چه سوژه هایی برای عکاسی از سایه ، سایه روشن مناسب ایجاد می کنند؟

باید توجه داشت که بصورت تئوری سوژه های بسیاری وجود دارند که شما نمی توانید از آن ها سایه روشن مناسبی ایجاد کنید، تا زمانی که شما به مفهوم اشکال ساده می چسبید. ساختمان ها، کوه ها، مردم، حیوانات و هر جسم دیگر با یک فرم آشنا را می توان در تصویر خود استفاده کنید.

البته نکته کلیدی برای گرفتن عکس های سایه روشن خوب این است که مطمئن شوید شی یا اشیاء شما که می خواهید از آن ها عکاسی کنید پویا و قابل تشخیص در چارچوب باشند. اگر اشکال قرار گرفته در سایه تیره، مبهم و یا با هم تداخل دارند، ترکیب احتمالا کارا نخواهد بود. ایده مناسب این است که برای پیدا کردن یک چیدمان است که در آن شما می توانید فقط با شکل و شمایل آنها بگویید که چه اشیائی در داخل تصویر وجود دارند.

آیا در عکاسی از سایه استفاده از نور پس زمینه استفاده از نوردهی را دشوار نمی کند؟

یکی دیگر از ترفندهای آموزش عکاسی از سایه این است که اگر شما در تلاش بودید جزئیات را در سوژه اصلی خود کاملا نشان دهید مطمئنا می توانست دردسر ساز باشد اما به دلیل اینکه در یک سایه روشن همه چیز مربوط به سوژه اصلی در سایه قرار می گیرد، آن را آسان می سازد. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که در معرض پس زمینه قرار بگیرید.

آموزش عکاسی از سایه

کار در حالت نمایش زنده (Live View) بسیار موثر است، بنابراین شما می توانید ببینید که چگونه به خوبی سوژه اصلی را تیره می کنید، و اگر شما نیاز به افزایش اثربخشی دارید از مقداری جبران نوردهی منفی استفاده کنید. به طور معمول در حدود منفی یک خواهد شد.صبر کنید. کار در حالت نمایش زنده به شما کمک خواهد کرد که ببینید چقدر سوژه شما در برابر پس زمینه روشن و واضح است و بررسی کنید که لبه های عکس خوب و دقیق هستند یا خیر. اگر عکس ها به اندازه کافی متمایز نیستند دوباره عکس برداری را تکرار کنید.

چگونه برای عکاسی از سایه یک سایه روشن موثر را ثبت کنیم؟

شما به نور پس زمینه قوی ای برای نشان دادن سوژه اصلی خود نیاز دارید. برای رنگ های قدرتمند و پر جنب و جوش، به طور کلی بهترین عکس ها را در طلوع یا غروب آفتاب می توان به دست آورد. با این حال، شما می توانید یک سایه روشن را در برابر هر گونه پس زمینه روشنی ایجاد کنید، بنابراین شما حتی می توانید آنها را با استفاده از ایجاد روشنایی فلاش نیز ایجاد کنید. علائم نئون و یا پنجره مغازه ها، می توانند یک منبع خوبی از نور پس زمینه در یک محیط شهری فراهم کنند.

آموزش عکاسی از سایه

 بهترین روش برای گرفتن لبه سایه روشن با وضوح بالا چیست؟

اگر شما فوکوس خودکار را فعال کنید سیستم AF دوربین سعی می کند منطقه مناسب بهترین contrast را انتخاب کند؛ در تئوری لبه بین سایه روشن و پس زمینه قرار می گیرد، و شما وضوحی که می خواهید را بدست می آورید. با این حال، گاهی اوقات AF می تواند کمی در شرایط کم نور به خصوص در حالت نمایش زنده مشکل ساز باشد، در این حالت، از فوکوس دستی استفاده کنید.

3 دیدگاه برای “آموزش عکاسی از سایه را به زبانی ساده در میهن پست تجربه کنید + عکس”

  1. آناهیتا گفت:

    حتما از این روش استفاده میکنم

  2. فریدون گفت:

    مطلب خیلی جالب و بدرد بخوری بود

  3. همایون گفت:

    آموزش جالبی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.