شنبه، ۲۹ شهریور ۹۳ - ۰۷:۳۶

نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: رشته‏‌های مختلف قرآنی باید به صورت تخصصی و از سوی موسساتی که در این زمینه تخصص…

نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: رشته‏‌های مختلف قرآنی باید به صورت تخصصی و از سوی موسساتی که در این زمینه تخصص دارند، آموزش داده شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت الله ‘سید کاظم نورمفیدی’ در نشست شورای فرهنگ عمومی استان اضافه کرد: هر موسسه قرآنی باید در یکی از زمینه‌های قرائت، تفسیر و سایر رشته‌ها به آموزش بپردازد.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری، تشکیل شورای توسعه فرهنگ قرآنی را در استان، ضروری دانست و اظهارکرد: این شورا نباید مانند سایر شوراها به محلی برای نشست و برخاست مدیران تبدیل شود.

امام جمعه گرگان تاکید کرد: شورای توسعه فرهنگ قرآنی باید در تمامی فعالیت‏‌های قرآنی حضور موثر و چشمگیر داشته باشد و اداره ‏کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان به عنوان دبیر این شورا نسبت به کارآمدی آن اهتمام ورزد.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان گلستان همچنین با بیان اینکه اصل در خواندن قرآن، فهم آن است، از اینکه در جامعه به قرائت نسبت به فهم آن اهمیت بیشتری داده می ‏شود، ابراز تاسف نمود.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه خواندن قرآن به تنهایی، اصل نیست، حقیقت بهشت را قرآن عنوان کرد و افزود: خواندن قرآن ثواب دارد، اما نباید ما را از حقیقت آن که فهم این کتاب آسمانی است، دور کند.

آیت الله نورمفیدی همچنین با بیان اینکه کتاب سایر ادیان آسمانی مورد تحریف واقع شده‌اند، اظهار داشت: از ابتدا برای اینکه در قرآن تحریف نشود، به خواندن آن توصیه شد و بر همین اساس تلاوت قرآن ثواب دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.