دوشنبه، ۱۴ مهر ۹۳ - ۰۹:۵۲

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا خصوصی شامگاه دوشنبه در نشست با امدادگران هلال احمر استان با بیان اینکه امروز خدمات هلال احمر برهیچ…

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا خصوصی شامگاه دوشنبه در نشست با امدادگران هلال احمر استان با بیان اینکه امروز خدمات هلال احمر برهیچ کس پوشیده نیست، افزود: تربيت امدادگران و آموزش افراد براي مقابله با حوادث و اتفاقات احتمالي از وظايف مهم این جمعيت است.

وی همچنین با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس امدادگران هلال احمر نقش بسزایی در انتقال و درمان مجروحان داشته اند، اظهارداشت: شهدای امدادگر هلال احمر سند زنده این حقیقت و کارنامه درخشان هستند.

مدیر عامل هلال احمر گیلان گفت: این جمعیت به عنوان بازوی پرتوانی در حوزه امداد و نجات می تواند شهروندان را به سمت آموزش های مورد نیاز هدایت کند.

وی در ادامه با بیان اینکه  تمامی اهداف و وظایف هلال احمر حول محور فعالیت های بشردوستانه است، افزود: جمعیت هلال احمر حرکتی جهان شمول و انسان دوستانه دارد.

خصوصی اظهارداشت: تقویت روحیه تعاون، انسانیت، کرامت، عدم تبعیض، دستگیری از مستمندان و نیازمندان، کاستن از آلام روحی و جسمی دردمندان و حادثه دیدگان از برنامه ها مهم هلال احمر است.

وی اذعان داشت: از دیگر برنامه ها می توان به ارتقاي آموزشي شهروندان، ترويج فرهنگ صلح، اشاعه روحيه تعاون، همكاري و تقويت زيرساخت هاي مشاركت مردم و غیره را نام برد.

مدير عامل جمعيت هلال‌احمر استان گفت: توجه به آموزش عمومی شهروندان در راستاي تحقق شعار هر خانواده یک امدادگر مهمترین هدف نهاد غیر دولتی هلال احمر در جمهوري اسلامی ایران است.

وی افزود: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی جمعیت هلال احمر ایران اسلامی در اقدامات نیکوکارانه و داوطلبانه زبانزد خاص و عام است.

خصوصی بر ضرورت گسترش فرهنگ فراگیری آموزش های امداد و کمک های اولیه در جامعه تاکید کرد و اظهارداشت: امدادگران این جمعیت هنگام وقوع حوادث و بحران ها، همچون فرشته نجات عمل می کنند و این بر هیچ کس پوشیده نیست.

وی گفت: ایجاد تعاون، همکاری، حفظ کرامت انسانی، محبت و کمک به انسان ها از وظایف اصلی جمعیت هلال احمر است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تصریح کرد: کمک به آسیب پذیرترین و نیازمندترین افراد جامعه، تربیت نیروی انسانی متبحر و متخصص در هلال احمر به منظور حضور در حوادث و سوانح برای کمک رسانی و در کنار مردم بودن از دیگر وظایف این جمعیت است.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری، مبنی بر “سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی” گفت: جمعیت هلال احمر استان به عزم ملی در راستای این نامگذاری از سوی مقام معظم رهبری توجهی ویژه دارد.

خصوصی تاکید کرد: جمعیت هلال احمر همواره کار جهادی انجام می دهد و از تمام ظرفیت های مردمی خود استفاده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.