شنبه، ۱۹ مهر ۹۳ - ۰۹:۴۱

به گزارش خبرنگار مهر، حسن خسته بند شامگاه شنبه در نشست اثرات ایمنی در برابر زلزله و بلاياي طبيعي افزود: هر ساله وقوع…

به گزارش خبرنگار مهر، حسن خسته بند شامگاه شنبه در نشست اثرات ایمنی در برابر زلزله و بلاياي طبيعي افزود: هر ساله وقوع سوانح طبيعي در كشورهاي دنيا به ویژه ایران موجب زيان هاي اقتصادي و تلفات انساني بسيار زيادي مي شود.

وی همچنین اظهارداشت: در جوامع مختلف ميزان اين خسارات و تلفات بستگي به ميزان توسعه يافتگي و تراكم جمعيت، ايمني ساختمان هاي روستاها و شهرها در برابر زلزله و آگاهي و آمادگي افراد و جامعه جهت رعايت نكات ايمني دارد.

نماینده مردم انزلی و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت:  وقوع زلزله تبعات گسترده اي دارد و همه افراد جامعه را به نحوي مخاطب قرار مي دهد.

وی افزود: آموزش همگاني چه از جهت اقدامات پيشگيرانه همچون آموزش و چه اقدامات لحظه وقوع و پس از آن اثرات بسيار مهمي در كاهش خسارات جاني و مالي، تسريع روند عادي سازي شرايط و جلوگيري از بروز فجايع و خسارات ثانوي را دارد.

خسته بند با بیان اینکه آموزش در  سه مرحله قبل، در حين و پس از وقوع زلزله انجام می شود، اظهارداشت: نحوه اطلاع رساني به منظور افزايش سطح آگاهي هاي افراد جامعه را مي توان به دو دسته كلي (دانش آموزان و آموزش همگانی) تقسيم بندي کرد.

وی در ادامه اطلاع رساني به دانش آموزان اشاره کرد و گفت: دانش آموزان مي توانند اشاعه دهنده فرهنگ ايمني در برابر زلزله در خانواده و جامعه باشند.

نماینده مردم انزلی و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت:  اطلاع رساني و ارائه آموزش هاي لازم براي اقشار مختلف جامعه از طريق روش هاي همچون صدا و سيما، تهيه پوستر و بروشور، رسانه هاي مكتوب مانند روزنامه هاي كثير الانتشار، مجلات، نشريات علمي و عمومي امکان پذیر است.

وی تاکید کرد: هفته ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی فرصتی برای آزمایش سخت افزارها و سنجش توانایی هاست.

فرماندار شهرستان بندر انزلی نیز در این نشست با اشاره به اهميت ترويج فرهنگ ايمني و آمادگي در برابر وقوع حوادث غير مترقبه گفت: این هفته  فرصت مناسبي است تا مسئولان با اقدامات مناسب فرهنگي تبليغي زمينه را براي ترويج فرهنگ ايمني و آمادگي در برابر وقوع حوادث غيرمترقبه فراهم آورند.

قاسم روحانی فر افزود: هفته ایمنی فرصت مناسبی برای آشنا کردن مردم با حوادث و بلایای طبیعی به خصوص زلزله است و دستگاه های آموزشی، فرهنگی به ویژه هلال احمر در این زمینه وظیفه ای فراتر از سایر دستگاه های خدمات رسان بر عهده دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.